Cheapest flower in Cape Coral, FL
Cheapest right now: Sherbert Sundae | Ground | 7g at AYR Cannabis Dispensary Cape Coral — $20 ($2.86 per gram)
286 comparable flower listings at 4 Cape Coral dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ish Pre-Ground 7g Flower - Cherry Punch Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ish Pre-Ground 7g Flower - Super Zushish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ish Pre-Ground 7g Flower - Gorilla Dawgs Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | ish Pre-Ground 7g Flower - Apples and Cheese Flower | quarter | $22.50$5055% off | $3.21/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Lemons Flower | quarter | $22.50$5055% off | $3.21/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ish Pre-Ground 7g Flower - Truffle Cake Flower | quarter | $22.50$5055% off | $3.21/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | ish Pre-Ground 7g Flower - High Plains Octane Flower | quarter | $22.50$5055% off | $3.21/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Electric Green | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fruit Loopz Flower Flower | eighth | $14$3560% off | $4/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lavender Soak | Big Buds | 3.54g Later Days · Flower | 3.54 g | $15$2025% off | $4.24/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Banana Punch Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Boston Tea Party | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cake Mintz | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | White Apple Tartz | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Champagne Kush | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Tropical Vortex Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Time Traveler Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Tahoe OG | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Frozen Angel Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Kingdom Chem | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | SFV Kush | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Lane Splitter Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Later Days | Pave | Smalls | 7G Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Red Velvet Runtz #1 | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Lava Cake Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Prosecco Runtz Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | NY Sour Diesel Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | MTF Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Lavender Soak Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | ish Pre-Ground 7g Flower - Milo`s Cheese Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Wowie Flower | quarter | $30$5040% off | $4.29/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | ish 7g Flower - Beach Boulevard Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | ish 7g Flower - Candy Rain Flower | quarter | $30$6050% off | $4.29/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Cape Coral flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Cape Coral price: $7.14 per gram (middle of $4.29–$14.36). That works out to about $24.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Cape Coral publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Cape Coral price data: cheapest weed in Cape Coral, cheap ounces, Cape Coral flower price index, Cape Coral deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.