Cheapest weed in Englewood, FL
283 Englewood menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Englewood
See all flower prices →Cheapest right now: Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g at Green Dragon Dispensary Englewood — $35 ($2.50 per gram) · 171 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Circles Orchid Haze Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Circles CRL HGH Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Circles Cracklin Kush Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Circles DRGN MLK Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Circles Chili Chill Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Circles BRY Lit Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Circles Earth Jam Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Englewood Englewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Englewood
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Select | Blueberry Cookies | Essentials Cartridge | .3g at Curaleaf Dispensary Englewood — $11.70 ($11.70 per cartridge) · 112 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Select | Blueberry Cookies | Essentials Cartridge | .3g Select · Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Select Essentials Essentials Grape Ape All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Select Essentials Essentials FPOG All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Select Essentials Essentials Blackberry Kush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Select Essentials Essentials Berry Gelato All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Select Essentials Essentials Papaya Peach All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Select Essentials Essentials Tropic Thunder All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Select Essentials Essentials Lemon Cheese Cake All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Englewood flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Englewood →Discounted items across Englewood menus, newest first.
Best dispensaries in Englewood →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.