Cheapest carts & vapes in Englewood, FL
Cheapest right now: Select | Blueberry Cookies | Essentials Cartridge | .3g at Curaleaf Dispensary Englewood — $11.70 ($11.70 per cartridge)
112 comparable vape pens listings at 1 Englewood dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Select | Blueberry Cookies | Essentials Cartridge | .3g Select · Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Select Essentials Essentials Grape Ape All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Select Essentials Essentials FPOG All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Select Essentials Essentials Blackberry Kush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Select Essentials Essentials Berry Gelato All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Select Essentials Essentials Papaya Peach All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Select Essentials Essentials Tropic Thunder All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Select Essentials Essentials Lemon Cheese Cake All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Select Essentials Essentials Green Crush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | BRIQ Essentials Cantaloupe Crush 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Select Essentials Gelatti BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | BRIQ Essentials Grape Ape 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Select Essentials Blueberry Muffin BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | BRIQ Essentials Gelato 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BRIQ Essentials Clementine 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Select Essentials AC/DC 1:1 Ratioed Cartridge 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Select Elite Crimson Toro CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Select | Unicorn Piss | Pod | 1g Select · Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Select Essentials Lychee Dream CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Select Essentials Mimosa (H) CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Select Essentials Maui WowWee CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Ekto Cooler | Pods | 1g Select · Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Select Essentials Black Cherry Madura CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Select Elite Lemon Cherry Gelato Live CLIQ 1g Vape Pens | gram | $30$5546% off | $30/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Flavor Series London Pound Cake Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Flavor Series Baja Smash Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Flavor Series Berry Gelato Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Flavor Series Citrus Sunshine Haze Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Flavor Series Grape Ape Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Flavor Series Lemon Cheesecake Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Flavor Series Papaya Peach Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Flavor Series Strawberry Cough Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Flavor Series Unicorn Piss Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Legacy Series Couch Kush Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Legacy Series Durban Poison Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Legacy Series Permanent Marker Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Legacy Series Pina Gluelada Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Legacy Series Super Sour Diesel Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Legacy Series Tropic Thunder Cartridge Select · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | BRIQ 2 Legacy Series Tahoe OG 2g Select · Vape Pens | 2 g | $70$10030% off | $35/g | Curaleaf Dispensary Englewood Englewood · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Englewood vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Englewood price: $36 per gram (middle of $30–$45.50).
- 100% of priced vape pens listings in Englewood publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Englewood price data: cheapest weed in Englewood, cheap ounces, Englewood flower price index, Englewood deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.