Cheapest carts & vapes in Florida City, FL
Cheapest right now: Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge at AYR Cannabis Dispensary Florida City — $25 ($25 per gram)
44 comparable vape pens listings at 1 Florida City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cake Mintz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jealous Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pineapple Express | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Limoncello | Cartridge | 0.5g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Goji OG Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Cherry Pie Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ice Cream Cookies #8 | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Green Cush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Grape Ape | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Galactic Gas Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | 9lb Hammer | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Double Bubble OG Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dabbalicious Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bubba Kush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Biscotti Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Apple Fritter: Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Alien OG Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Afghan Kush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | White Widow | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Acapulco Gold | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Later Days | Juicy Mango | Disposable | 2G Later Days · Vape Pens | 2 g | $60$8529% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Electric Blueberry | Disposable | 2g Later Days · Vape Pens | 2 g | $60$8529% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Later Days | Georgia Peach | Disposable | 2G Later Days · Vape Pens | 2 g | $60$8529% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Ripe Watermelon | Disposable | 2g Later Days · Vape Pens | 2 g | $60$8529% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Pineapple Whip | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Later Days | Sweet Strawberry | Disposable | 1G Later Days · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Later Days | Blue Razz | Disposable | 1G Later Days · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Blissful Berry | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blue Dream Vape Cartridge Vape Pens | gram | $35$4013% off | $35/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Tahoe OG | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35$42.5018% off | $35/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Red Velvet Runtz #1 | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35$42.5018% off | $35/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | dompen | Uncle Sam's Secret | Cartridge | 1g dompen™ · Vape Pens | gram | $35$4013% off | $35/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | White Apple Tartz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35$42.5018% off | $35/g | AYR Cannabis Dispensary Florida City Florida City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Florida City vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Florida City price: $30 per gram (middle of $25–$35). That works out to about $105 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Florida City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Florida City price data: cheapest weed in Florida City, cheap ounces, Florida City flower price index, Florida City deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.