Cheapest pre-rolls in Gainesville, FL
Cheapest right now: Hoover Runtz: Pre-Roll Multi Pack at AYR Cannabis Dispensary Gainesville — $22.50 ($6.43 per gram)
80 comparable pre-rolls listings at 4 Gainesville dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hoover Runtz: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gym Bag: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Orange Cherries - 1g Premium Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7$1450% off | $7/g | Jungle Boys Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | All Cherriez - Premium Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7$1450% off | $7/g | Jungle Boys Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Triple Threat - 3.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | White Runtz - 3.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Triangle | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Zushi | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Mint Cannabis 1.0g Prerolls - Mellow Fellow Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Glitter Bomb | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hell's OG | Minis | 0.5g | 3pk Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Mint Cannabis 0.5g/3pk Prerolls - GV Triangle Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mint Cannabis 0.5g/3pk Prerolls - Forbidden FRT CK Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Triangle | Minis | 0.5g | 3pk Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | The Solution | Minis | 0.5g | 3pk Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Watermelon Blast | Minis | 0.5g | 3pk Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $11.25$1525% off | $7.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Cake Mintz | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lane Splitter | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Tropical Vortex | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | White Apple Tartz | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Boston Runtz #5 | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Zesty Parm | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mint Premium 0.5g/3pk Prerolls - Devil Driver Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $14.25$1925% off | $9.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mint Premium 0.5g/3pk Prerolls - Ricky Bobby Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $14.25$1925% off | $9.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Mint Premium 0.5g/3pk Prerolls - Purple Pop Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $14.25$1925% off | $9.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Mint Premium 0.5g/3pk Prerolls - GV Triangle Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $14.25$1925% off | $9.50/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mint Premium 1.0g Prerolls - Kush MNTS 2 Pre-rolls | gram | $9.75$1325% off | $9.75/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mint Premium 1.0g Prerolls - Purple Pop Pre-rolls | gram | $9.75$1325% off | $9.75/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Mint Premium 1.0g Prerolls - GV Triangle Pre-rolls | gram | $9.75$1325% off | $9.75/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Mint Premium 1.0g Prerolls - Cadillac Rainbow Pre-rolls | gram | $9.75$1325% off | $9.75/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mint Premium 1.0g Prerolls - Bscotti Pre-rolls | gram | $9.75$1325% off | $9.75/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Rocket Power | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Moonlit Blvd Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Blue Mimosa Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10$1429% off | $10/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Jungle Boys | Zazooka - 1g Pre-Roll Jungle Boys · Pre-rolls | gram | $10$1429% off | $10/g | Jungle Boys Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Fresa Cookies | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10$1429% off | $10/g | AYR Cannabis Dispensary Gainesville Gainesville · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Jungle Boys | Blu OG - 1g Pre-Roll Jungle Boys · Pre-rolls | gram | $10$1429% off | $10/g | Jungle Boys Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Dawg Breath - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $35 | $10/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | RX - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $35 | $10/g | Cookies Gainesville Dispensary Gainesville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Mint Platinum 1.0g Prerolls - Bubbas Cookies Pre-rolls | gram | $11.25$1525% off | $11.25/g | Mint Cannabis - Gainesville Gainesville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Gainesville pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Gainesville price: $10.63 per gram (middle of $7.50–$14). That works out to about $37.21 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Gainesville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Gainesville price data: cheapest weed in Gainesville, cheap ounces, Gainesville flower price index, Gainesville deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.