Cheapest carts & vapes in Lakeland, FL
Cheapest right now: MPX™ Blueberry Oaksterdam Live Rosin Disposable All-in-One at GrowHealthy Dispensary - Lakeland — $15 ($15 per cartridge)
165 comparable vape pens listings at 2 Lakeland dispensaries · ranked per cartridge · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MPX™ Blueberry Oaksterdam Live Rosin Disposable All-in-One Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MPX™ Blue Coffin Live Rosin Disposable All-in-One Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grape Pie | Disposable | 0.3g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Maadfruit | Disposable | 0.3g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawpaya | Disposable | 0.3g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MPX™ Kashmir Live Rosin Disposable All-in-One Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MPX™ Rainbow Belt 2.0 Live Rosin Disposable All-in-One Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grande Gato | Disposable | 0.3g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MPX™ Sour Strawberries Live Rosin Disposable All-in-One Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Tropical Temptress | Disposable | 0.3g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | 3/10 g | $15$3557% off | $15/piece | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Frutful™ Blueberry Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $10$3067% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Black Label™ Lemon Cake Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $10$3067% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Black Label™ Paris OG Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $10$3067% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Label™ Sour Patch Strawberry Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $10$3067% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Sweet Strawberry | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rainbow Guts | Cartridge | 1g MPX Melting Point Extracts · Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Pineapple Pop | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Frosted Sugarplum | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blueberry Muffin | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Bloodiest Orange | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Black Label™ ZKZ Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Black Label™ Unicorn RNTZ Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Label™ Sunday Brunch Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Black Label™ Lemon Merengue Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Black Label™ Key Lime Pie Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Black Label™ Garlic Gorilla Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Black Label™ Fruity Pebbles OG Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Black Label™ Firecracker Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Black Label™ Durban OG Cartridge Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Baja Smash | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$4556% off | $20/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Black Label Unicorn RNTZ Distillate All-in-One Vape Pens | 2 g | $42$9053% off | $21/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Black Label Durban OG Distillate All-in-One Vape Pens | 2 g | $42$9053% off | $21/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Black Label Ballon D'Kush Distillate All-in-One Vape Pens | 2 g | $42$9053% off | $21/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Black Label Florida Man Distillate All-in-One Vape Pens | 2 g | $42$9053% off | $21/g | GrowHealthy Dispensary - Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Sugar Berry Scones: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Lakeland Lakeland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lakeland vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lakeland price: $35 per gram (middle of $20–$48.75).
- 100% of priced vape pens listings in Lakeland publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lakeland price data: cheapest weed in Lakeland, cheap ounces, Lakeland flower price index, Lakeland deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.