Cheapest carts & vapes in Palm Bay, FL
Cheapest right now: Select Fresh Purple Punch Cartridge 0.3g at Curaleaf Dispensary Palm Bay — $11.70 ($11.70 per cartridge)
386 comparable vape pens listings at 4 Palm Bay dispensaries · ranked per cartridge · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Select Fresh Purple Punch Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Select Fresh Pineapple Express Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Select Fresh Clementine Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Select Fresh Lemon Cake Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Select Fresh Berry Gelato Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Select Fresh Sherbert Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Select Fresh Watermelon Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Select Fresh Grape Ape Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Select Fresh Super Lemon Haze Cartridge 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $11.70$1835% off | $11.70/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Select Essentials Essentials Grape Ape All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Select Essentials Essentials Papaya Peach All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Select Essentials Essentials Lemon Cheese Cake All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Select Essentials Essentials Green Crush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Select Essentials Essentials Gelatti All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Select Essentials Essentials FPOG All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Select Essentials Essentials Blackberry Kush All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Select Essentials Essentials Berry Gelato All-In-One 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | UKU Outer Space C02 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $25$5555% off | $25/g | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Purple Alien: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Jealous Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Pink Zebra | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $25 | $25/g | The Flowery Dispensary Melbourne Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Distillate Cartridge 1g - Durban Poison Vape Pens | each | $25 | $25/g | The Flowery Dispensary Melbourne Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | ACDC | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Sugar Berry Scones: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | BRIQ Essentials Grape Ape 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | BRIQ Essentials Clementine 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Select Essentials Blueberry Muffin BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | BRIQ Essentials Gelato 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9542% off | $27.50/g | Curaleaf Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Pineapple Express | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Limoncello | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Distillate Cartridge 0.5g - Durban Poison Vape Pens | each | $15 | $30/g | The Flowery Dispensary Melbourne Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Distillate Cartridge 0.5g - Mango SSH Vape Pens | each | $15 | $30/g | The Flowery Dispensary Melbourne Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Distillate Cartridge 0.5g - Mango Passion Fruit Vape Pens | each | $15 | $30/g | The Flowery Dispensary Melbourne Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Goji OG Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Bay Palm Bay · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Palm Bay vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Palm Bay price: $45.50 per gram (middle of $30–$100).
- 99.7% of priced vape pens listings in Palm Bay publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Palm Bay price data: cheapest weed in Palm Bay, cheap ounces, Palm Bay flower price index, Palm Bay deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.