Cheapest weed in Sarasota, FL
1,736 Sarasota menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Sarasota
See all flower prices →Cheapest right now: ish Pre-Ground 7g Flower - Tropicalish at GrowHealthy Dispensary - Sarasota — $20 ($2.86 per gram) · 569 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tropicalish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - Xtra Cheese Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ish Pre-Ground 7g Flower - Truffle Cake Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tropical Keysish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tropanza Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tahiti Temptress Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | ish Pre-Ground 7g Flower - Super Zushish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Sarasota
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Pineapple Mimosa 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 573 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MÜV Plus Gush Mints 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Modified Grapes x Apples x Bananas MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence Nectar The Soap 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Plus Minty Blizzard 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Sarasota
See all edibles prices →Cheapest right now: Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg at Curaleaf Dispensary Sarasota — $22.50 ($11.25 per 100mg of THC) · 135 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Kudu RSO Indica Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota University Sarasota · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota University Sarasota · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Kudu RSO Indica Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota University Sarasota · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pomegranate Jellies | 100mg | 10ct | 10mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13.50$3055% off | $13.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pomegranate Jellies | 100mg | 10ct | 10mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13.50$3055% off | $13.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Sarasota University Sarasota · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Sarasota
See all concentrates prices →Cheapest right now: Skunk Burger Kief™ at GrowHealthy Dispensary - Sarasota — $15 ($15 per gram) · 331 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skunk Burger Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tangerine Temptress Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Magic Z Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Toxic Patty Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savannah Rush Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Guava Pie Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GMO Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lava Cake | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Sarasota
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] at MÜV Cannabis Dispensary — $10.25 ($1.02 per gram) · 128 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano Facade 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Facetz 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Verano Facetz 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Verano Facade 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Raw Classic 3pk Pre-Roll King Size Pre-rolls | each · 3-pack | $3.50 | $1.17/piece | GrowHealthy Dispensary - Sarasota Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Super Lemon G 3.5g (5-Pack) Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.50 | $3.55/g | MÜV Cannabis Dispensary Sarasota · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Sarasota flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Sarasota →Discounted items across Sarasota menus, newest first.
Best dispensaries in Sarasota →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.