Cheapest carts & vapes in East Peoria, IL
Cheapest right now: Purple Punch | Disposable | 2g at NOXX Cannabis E. Peoria — $45 ($22.50 per gram)
180 comparable vape pens listings at 2 East Peoria dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Purple Punch | Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grape Ape | All-In-One Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Orange TT | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $45$6025% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GSC | Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Cheese | Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry Cheesecake | Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tropicana Cookies | Disposable | 2g High Supply · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Batch | Cartridge | Flavors Dazzleberry | 1 g Batch · Vape Pens | gram | $23$4650% off | $23/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | BRIQ 2 Legacy Series Super Boof 2g Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | BRIQ 2 Flavor Series Watermelon Ice 2g Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | BRIQ Essentials Strawberry Cough 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | BRIQ Essentials Pineapple Express 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$608% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | BRIQ Essentials Tropic Thunder 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | BRIQ Essentials Maui Wowie 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BRIQ Essentials King Louis XIII 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Key Lime Pie + Sour Tangie Blender Dual Chamber Vape [2g] Daze Off · Vape Pens | 2 g | $55$7527% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | BRIQ Essentials Blue Dream 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | BRIQ Essentials Berry Gelato 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | BRIQ 2 Cloud Cafe Series Vanilla Mint Kush 2g Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | BRIQ 2 Flavor Series Baja Smash 2g Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Watermelon Wavez All-in-One Vape [2g] Daze Off · Vape Pens | 2 g | $55$7527% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | BRIQ 2 Flavor Series Waffle Hut 2g Select · Vape Pens | 2 g | $55$9039% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Wedding Cake + Berry Gelato Blender Dual Chamber Vape [2g] Daze Off · Vape Pens | 2 g | $55$7527% off | $27.50/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Joos | Grape Ape | Cartridge | 1G Joos · Vape Pens | gram | $28$3826% off | $28/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Joos | Tangie | Cartridge | 1G Joos · Vape Pens | gram | $28$3826% off | $28/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Animal Face | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | RYTHM Disposable Vape Pen Durban Z [2000mg] RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Jet Fuel OG | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Head Cracker | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Gogurtz | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Gas & Glue | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Brownie Scout | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $60$9033% off | $30/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Simply Herb | Fruity Loops | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $32$4529% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Bloom Classic Vape 1000mg | Super Lemon Haze BLOOM · Vape Pens | gram | $32$4020% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Simply Herb | Radical Raspberry | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $32$4529% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Simply Herb | Mango Tango | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $32$4529% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Simply Herb | Cherry Limeade | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $32$4529% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Simply Herb | Dungeons & Dragonfruit | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $32$4529% off | $32/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Savvy | GMO | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $69 | $34.50/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Dragonfly - Strawberry Cough - 1g AIO Dragonfly · Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How East Peoria vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical East Peoria price: $50 per gram (middle of $27.50–$90). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in East Peoria publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More East Peoria price data: cheapest weed in East Peoria, cheap ounces, East Peoria flower price index, East Peoria deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.