Cheapest carts & vapes in Forest Park, IL
Cheapest right now: Happy Hour - Summer Melon Disposable Pen [300mg] at Mint Cannabis - Forest Park — $10 ($10 per cartridge)
224 comparable vape pens listings at 1 Forest Park dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Happy Hour - Summer Melon Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $10$2152% off | $10/piece | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Kick Back - Fresh Berry Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $10$2152% off | $10/piece | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $10$2152% off | $10/piece | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Bacio Gelato | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $39$6944% off | $19.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | GMO | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $39$6944% off | $19.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | White Widow | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $39$6944% off | $19.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Sour Tangie | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $39$6944% off | $19.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | AIO Distillate - Afghan Skunk (I) 2g World's THC Factory · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Peaches and Cream | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy | Clementine | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy - Disposable - Kickback Fresh Berry (I) (2.0g) Vape Pens | 2 g | $45$7439% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | White Widow | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | AIO Distillate - GMO Cookies (I) 2g World's THC Factory · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Apple Fritter | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | AIO Distillate - Fruit Punch (S) 2g World's THC Factory · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | AIO Distillate - Bubba Berry (I) 2g World's THC Factory · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy | Sour Tangie | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy | Blue Raz Haze | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $45$7943% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | AIO Distillate - Ice Cream Cake (H) 2g World's THC Factory · Vape Pens | 2 g | $45$7540% off | $22.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Rythm - Live Resin Disposable - Durban Z (S) (2g) Vape Pens | 2 g | $54$9040% off | $27/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Rose Gold Runtz | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $54$9040% off | $27/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Rythm - Live Resin Disposable - Brownie Scout (I) (2g) Vape Pens | 2 g | $54$9040% off | $27/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Generic - Cartridge - Sour Diesel (H) (1.0g) Vape Pens | gram | $28$4030% off | $28/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Generic - Cartridge - Dosidos (H) (1.0g) Vape Pens | gram | $28$4030% off | $28/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | green crack | Cartridge | 1g GENERIC · Vape Pens | gram | $28$4030% off | $28/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Generic - Cartridge - Grandaddy Purple (I) (1.0g) Vape Pens | gram | $28$4030% off | $28/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Savvy - Cartridge - Vacay Pineapple Mimosa (H) (1.0g) Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Savvy Kick Back | Rainbow Sherbet | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Savvy Kick Back | Grape Kush | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Savvy Happy Hour | Summer Melon | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy Happy Hour | Blue Raz Haze | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Kick Back - Fresh Berry Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Happy Hour - Juicy Mango Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Savvy Vacay | Banana Sherbz | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $29$4941% off | $29/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | ATF | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $62.30$8930% off | $31.15/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Forbidden Fruit | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $62.30$8930% off | $31.15/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Timeless - Disposable - OG Kush (H) (2g) Vape Pens | 2 g | $62.30$8930% off | $31.15/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Mint | Disposable | 1g GENERIC · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Blackberry | Disposable | 1g GENERIC · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Peach Og | Disposable | 1g GENERIC · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mint Cannabis - Forest Park Forest Park · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Forest Park vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Forest Park price: $47 per gram (middle of $28–$72).
- 100% of priced vape pens listings in Forest Park publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Forest Park price data: cheapest weed in Forest Park, cheap ounces, Forest Park flower price index, Forest Park deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.