Cheapest flower in Hodgkins, IL
Cheapest right now: NATURES GRACE - GMO OZ SHAKE (28G) (IH) - 28 g at Dispensary Namaste Hodgkins — $84 ($3 per gram)
74 comparable flower listings at 1 Hodgkins dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NATURES GRACE - GMO OZ SHAKE (28G) (IH) - 28 g Flower | each | $84$12030% off | $3/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | NGW- GRAFFITI MIXED BUDS INDICA POPCORN (28G) (I) - 28 g Flower | each | $105$15030% off | $3.75/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | GRAFFITI - POWDER KEG - (SHAKE 28g) (s/i) - 28 g Flower | each | $120 | $4.29/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GRAFFITI - HONEY BUN (SHAKE 28g) (h) - 28 g Flower | each | $120 | $4.29/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Powder Keg | Ground | 14g Flower | each | $65 | $4.64/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GRAFFITI - HONEY BUN (SHAKE 14g) (h) - 14 g Flower | each | $65 | $4.64/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | GRAFFITI - HONEY BUN (SHAKE 7g) (h) - 7 g Flower | each | $35 | $5/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hash Burger | Ground | 7g Flower | each | $35 | $5/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | powder keg | Ground | 7g Flower | each | $35 | $5/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | HIGHER SELF - ORANGE PUSH POP (14G) (I/S) Flower | each | $75.51$107.8730% off | $5.39/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | NATURES GRACE - CHERRY CHEEKS (7G) (S) - 7 g Flower | each | $38.50$5530% off | $5.50/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | NATURES GRACE - SECTION A (7G) (H) - 7 g Flower | each | $38.50$5530% off | $5.50/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Runtz S1 | Smalls | 28g RYTHM · Flower | each | $157.50$22530% off | $5.63/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | HIGHER SELF - CHI CITY DIESEL (7G) (S) Flower | each | $39.44$56.3530% off | $5.63/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | HIGHER SELF CHEM BRULEE (7G) (H) Flower | each | $39.44$56.3530% off | $5.63/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | FIND-DURBAN NIGHTS (14G) - 14 g Flower | each | $88.55$126.5030% off | $6.33/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | GRASSROOTS - GIGGIN' GRAPES #7 (7G) (I/S) Flower | each | $48.30$6930% off | $6.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | GRASSROOTS - NUTCRACKERZ #8 - (7G) (I/S) Flower | each | $48.30$6930% off | $6.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | GRASSROOTS - PAPAYA DRIP #7 - (14G) (I) Flower | each | $96.60$13830% off | $6.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | GRASSROOTS - GIGGIN' GRAPES #7 - (14G) (I/S) Flower | each | $96.60$13830% off | $6.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | HIGHER SELF - SUPER LEMON HAZE (3.5G) (S) Flower | each | $24.79$35.4230% off | $7.08/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | HIGHER SELF GUAVA GAS (3.5G) (H) Flower | each | $24.79$35.4230% off | $7.08/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | HIGHER SELF - HI-OCTANE (3.5G) (I) Flower | each | $24.79$35.4230% off | $7.08/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Chicken n Wafflez | Big Buds | 14g RYTHM · Flower | each | $100.10$14330% off | $7.15/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Dulce De Uva | Big Buds | 7g RYTHM · Flower | each | $56$8030% off | $8/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Giggle Gas | Smalls | 14g RYTHM · Flower | each | $112$16030% off | $8/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | FIND- SINGAPORE SLING (3.5G) - 3.5 g Flower | each | $28.17$40.2530% off | $8.05/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | FIND-ANIMAL MINT CAKE - 3.5 g Flower | each | $28.17$40.2530% off | $8.05/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | RYTHM Smalls - Brownie Scout 7g RYTHM · Flower | each | $57.75$82.5030% off | $8.25/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | PREFERRED GARDENS - PEARLZ (14G) (H) Flower | each | $115.50$16530% off | $8.25/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | PREFFERED GARDENS - D-LISH (14G) (H) Flower | each | $115.50$16530% off | $8.25/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | 93 BOYZ - BATHING GRAPE (14G) (IH) Flower | each | $121 | $8.64/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | REDMEPTION - STAY PUFT (I) (14G) Flower | each | $129.36$184.8030% off | $9.24/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | DNA GENETICS - CHOCO MINTZ (3.5G) (IH) - 3.5 g Flower | each | $33.60$4830% off | $9.60/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Giggle Gas | Big Buds | 3.5g RYTHM · Flower | each | $34.65$49.5030% off | $9.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | LUCID BLUE INFUSED SHAKE (7G) (S) - 1 g Flower | each | $69.30$9930% off | $9.90/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Nature's Grace Signature Flower 1G - Honey Bun Nature's Grace and Wellness · Flower | each | $10 | $10/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | NGW - SHADOW BISCUIT (1g) (i/s) - 1 g Flower | each | $10 | $10/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | OUTFITTERS - CHERRY RUNTZ (3.5G) (H) - 3.5 g Flower | each | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | RYTHM 3.5g Durban Z (S) RYTHM · Flower | each | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Namaste Hodgkins Hodgkins · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Hodgkins flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hodgkins price: $10 per gram (middle of $5–$17.14). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Hodgkins publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hodgkins price data: cheapest weed in Hodgkins, cheap ounces, Hodgkins flower price index, Hodgkins deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.