Cheapest carts & vapes in Lakemoor, IL
Cheapest right now: Savvy | White Widow | Cartridge | 2g at NOBO — $55.20 ($27.60 per gram)
69 comparable vape pens listings at 1 Lakemoor dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | White Widow | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $55.20$6920% off | $27.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | Rainbow Belts | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $55.20$6920% off | $27.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy | Sour Tangie | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $55.20$6920% off | $27.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Peaches and Cream | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $59.20$7420% off | $29.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | Juicy Mango | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $59.20$7420% off | $29.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Fresh Berry | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $63.20$7920% off | $31.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Strut | Kickback Rainbow Sherbet - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $63.20$7920% off | $31.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Strut | Sativa Summer Melon - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $63.20$7920% off | $31.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Pineapple Mimosa | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $63.20$7920% off | $31.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Razzle Dazzle | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $32$4020% off | $32/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Mozey | Orange Cookies - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | gram | $32$4020% off | $32/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Mozey | Banana Pajama THC:CBD:CBN | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $16.80$2120% off | $33.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Vacay - Peaches and Cream Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy Happy Hour | Summer Melon | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy Happy Hour | Blue Raz Haze | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Kick Back - Fresh Berry Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy | Kick Back: Grape Kush | Vape Cartridge Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy Vacay | Banana Sherbz | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $39.20$4920% off | $39.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | pineapple diesel | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $39.60$49.5020% off | $39.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mozey FX | Banana Pajama THC:CBD:CBN | Vape Cartridge Vape Pens | gram | $39.60$49.5020% off | $39.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Vanilla Cold Brew | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $39.60$49.5020% off | $39.60/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Mozey | Grape Divine 5:1:1 THC:CBD:CBN | Disposable Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mozey FX | Vanilla Cold Brew 10:1 THC:THCV - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mozey FX | Refresh Mint 10:1 THC:THCV - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Strawberry Cough | 1g Nectar Cartridge | Sativa (the) Essence · Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Mozey | Melon Baller THC:CBD 1:1 | Disposable Vape Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mozey | Cherry Pie - Distillate | Disposable Vape Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Dream | 1g Nectar Cartridge | Hybrid (the) Essence · Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (the) Essence | Sour Diesel | Vape Cartridge Vape Pens | gram | $43.20$5420% off | $43.20/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Mozey | Apple Haze - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mozey | Orange Cookies - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Mozey | Peach Perfect - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Citrus Bliss | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Mozey | Jungle Punch - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Mozey | Cherry Pie - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Mozey FX | Vanilla Cold Brew 10:1 THC:THCV - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Mozey | Razzle Dazzle Berry - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Mozey | Pineapple Diesel - Distillate | Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | (the) Essence | Hyphen | Blue Dream AIO | Vape Vape Pens | gram | $48$6020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | (the) Essence | Cereal Milk | Disposable | 1g (the) Essence · Vape Pens | gram | $48$6020% off | $48/g | NOBO Lakemoor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lakemoor vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lakemoor price: $48 per gram (middle of $31.60–$64). That works out to about $168 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Lakemoor publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lakemoor price data: cheapest weed in Lakemoor, cheap ounces, Lakemoor flower price index, Lakemoor deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.