Cheapest weed in Lincoln, IL
366 Lincoln menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Illinois city: cheapest weed in Illinois
Cheapest flower in Lincoln
See all flower prices →Cheapest right now: SALE DD Find. Flower Shake 7g Thai Express Sativa at Mystic Greenz — $19 ($2.71 per gram) · 217 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SALE DD Find. Flower Shake 7g Thai Express Sativa Flower | each | $19$3037% off | $2.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Booger Sugar | Big Buds | 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | I420 Big Perm Popcorn Indica 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SALE DD High Supply Hybrid Chimera Junky 7g shake Flower | each | $26$4035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SALE DD High Supply Mango Mintality 7g Shake Sativa Flower | each | $26$4035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | SALE DD Simply Herb Clam Baked Blend Shake 14g Hybrid Flower | each | $52$8035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sale DD Sol Canna SFV OG Popcorn 28g Indica Flower | each | $110$17035% off | $3.93/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SALE DD Bedford Grow Georgia Peach 1 Oz Indica Flower | each | $111$17035% off | $3.96/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Lincoln
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Joos Strawberry Headband Cartridge 2g Indica at Mystic Greenz — $44 ($22 per gram) · 121 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Joos Strawberry Headband Cartridge 2g Indica Vape Pens | each | $44 | $22/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grape Ape | Disposable | 2g Vape Pens | each | $48$7536% off | $24/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kashmir Kush | Disposable | 2g Vape Pens | each | $48$7536% off | $24/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BFF's Ruby Riot 2g Cart Sativa Vape Pens | each | $50 | $25/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BFF's Night Cap 2g Cart Indica Vape Pens | each | $50 | $25/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BFF's Summer Secret 2g Cart Sativa Vape Pens | each | $50 | $25/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | White Widow | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | each | $51$7935% off | $25.50/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Guava | Cartridge | 1g DAZED · Vape Pens | each | $30 | $30/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Lincoln
See all edibles prices →Cheapest right now: OGeez! | Sleep Edition | Aquaberry 2:1 Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea at Mystic Greenz — $9 ($9 per 100mg of THC) · 27 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OGeez! | Sleep Edition | Aquaberry 2:1 Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $9$1540% off | $9/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cherry & Lemon | DISC | Hybrid | 100mg THC | 1-pack KANHA · Edibles | each · 100mg THC | $10$1638% off | $10/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MACRO Birthday Cake White Chocolate 50mg Nature's Grace and Wellness · Edibles | each · 50mg THC | $6 | $12/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MEGA Blackberry Pearls 1:1 CBN:THC Gummies | 100mg | 1ct | 100mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MEGA Blue Razzleberry 1:1 THC:CBD Gummies | 100mg | 1ct | 100mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MEGA Strawberry Lemonade | Edibles | 100mg | 1ct | 100mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1:1 Dark Chocolate Sea Salt CBD:THC [10pk] (100mg CBD/100mg THC) Encore Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16$2536% off | $16/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dark Chocolate Mini Bar 1:1 THC:CBD | Sleepy | 100mg | 10ct | 10mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Lincoln flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Lincoln →Discounted items across Lincoln menus, newest first.
Best dispensaries in Lincoln →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (1 items at 1 store) in Lincoln — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.