Cheapest flower in Lincoln, IL
Cheapest right now: SALE DD Find. Flower Shake 7g Thai Express Sativa at Mystic Greenz — $19 ($2.71 per gram)
217 comparable flower listings at 1 Lincoln dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SALE DD Find. Flower Shake 7g Thai Express Sativa Flower | each | $19$3037% off | $2.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Booger Sugar | Big Buds | 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | I420 Big Perm Popcorn Indica 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SALE DD High Supply Hybrid Chimera Junky 7g shake Flower | each | $26$4035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SALE DD High Supply Mango Mintality 7g Shake Sativa Flower | each | $26$4035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | SALE DD Simply Herb Clam Baked Blend Shake 14g Hybrid Flower | each | $52$8035% off | $3.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sale DD Sol Canna SFV OG Popcorn 28g Indica Flower | each | $110$17035% off | $3.93/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SALE DD Bedford Grow Georgia Peach 1 Oz Indica Flower | each | $111$17035% off | $3.96/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Find. Flower Shake 7g Durban Nights Sativa Flower | each | $30 | $4.29/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pineapple Punch | Smalls | 7g High Supply · Flower | each | $32$5036% off | $4.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Transposition Flower (Smalls Blend) [7g] Daze Off · Flower | each | $33$5237% off | $4.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ozone | Butterstuff | Shake | 7G Ozone · Flower | each | $35$5536% off | $5/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SALE DD Ozone Happy Hour Shake 7g Hybrid Flower | each | $35$5536% off | $5/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | I420 Space Creme Flower 14g Indica Flower | each | $70 | $5/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | I420 Strawberry Twiz Flower 14g Indica Flower | each | $70 | $5/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Strawberry Jelly | Smalls | 7g Nature's Heritage · Flower | each | $39$6035% off | $5.57/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | High Supply Riff Tree 7g Shake Indica Flower | each | $40 | $5.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Special Delivery Flower (Smalls Blend) [7g] Daze Off · Flower | each | $40$6236% off | $5.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Paul Bunyan Bonfire Bliss Ground Flower 7g Hybrid Flower | each | $40 | $5.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | High Supply 7g Shake Slurty 3 Indica Flower | each | $40 | $5.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | MWF Booger Sugar Shake 14g Sativa Flower | each | $80 | $5.71/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Savvy Flower 10 G's 7g Hybrid Flower | each | $60 | $6/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Sol Canna Triangle Irene Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $170 | $6.07/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | The Fonz | 3.5g Flower | each | $22$3537% off | $6.29/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Pink Zushi | Smalls | 7g Flower | each | $45$7036% off | $6.43/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Ozone | Animal Cake | Popcorn | 7G Ozone · Flower | each | $45$7036% off | $6.43/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Paul Bunyan Bonfire Bliss Mixed Buds 7.0g Hybrid Flower | each | $45 | $6.43/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Savvy Flower 14g Jungle Cookies Sativa Flower | each | $90 | $6.43/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Sativa | Smalls | 14g Flower | each | $90 | $6.43/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Galaxy Guava Bars Flower 28g Hybrid Flower | each | $185 | $6.61/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy Flower 28g Once in a Lifetime Hybrid Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Savvy Flower 28g Biscotti Indica Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Savvy | Philly Special | Big Buds | 28g Savvy · Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Savvy | Lemon Pastries | Big Buds | 7g Savvy · Flower | each | $48 | $6.86/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Lula's LollyPop Nuggies 14g Hybrid Flower | each | $96 | $6.86/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Billy Ocean | Smalls | 7g High Supply · Flower | each | $50 | $7.14/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Zip Lemon Cherry Gelato 7g Smalls Hybrid Flower | each | $50 | $7.14/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Apricot Stomper [7g] Shake Savvy · Flower | each | $50 | $7.14/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Zip Grand Master Sexy 7g smalls Hybrid Flower | each | $50 | $7.14/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | High Supply Dew Too 7g Popcorn Hybrid Flower | each | $50 | $7.14/g | Mystic Greenz Lincoln · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lincoln flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lincoln price: $10 per gram (middle of $6.04–$14.29). That works out to about $35 an eighth.
- 93.9% of priced flower listings in Lincoln publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lincoln price data: cheapest weed in Lincoln, cheap ounces, Lincoln flower price index, Lincoln deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.