Cheapest carts & vapes in Oswego, IL
Cheapest right now: Mystical Melody | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod at Cloud9 Cannabis — $60 ($30 per gram)
58 comparable vape pens listings at 1 Oswego dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mystical Melody | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | GMO | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $69 | $34.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | &Shine | Super Lemon Haze | Disposable Vape Pen | 2000mg &SHINE · Vape Pens | 2 g | $70 | $35/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Juicy Mango | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Joos | Cereal Milk | Cartridge | 1G Joos · Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | White Widow | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $79 | $39.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BRIQ Essentials Raspberry Crave 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BRIQ Essentials Super Sour Diesel 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | BRIQ Essentials Forbidden Fruit 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Snow Dog | Strain Collection | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | White Widow | Strain Collection | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Alpine Strawberry | Flavor Line | All-In-One | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Champagne Kush | Strain Collection | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Berry Haze | Flavor Line | All-In-One | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Red Headed Stranger | Strain Collection | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | The Botanist | Bold Strawberry | Cartridge | 1g The Botanist · Vape Pens | gram | $46 | $46/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Happy Hour - Juicy Mango Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $49 | $49/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Sleepover - Strawberry Jam 4:1 (THC:CBN) Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $49 | $49/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Savvy Vacay | Banana Sherbz | Cartridge | 1g Savvy · Vape Pens | gram | $49 | $49/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Vacay - Peaches and Cream Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $49 | $49/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Fruit STIQ All in One Key Lime Tide Select · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Watermelon Rush | Disposable | 1g Kushy Punch · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Fruit STIQ All in One Mellow Mango Select · Vape Pens | gram | $55 | $55/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | 1g All-In-One - Peaches and Cream - Hybrid - CA FUZED · Vape Pens | gram | $55 | $55/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Space Queen | Strain Collection | Cart | 1.0g Fernway · Vape Pens | gram | $55 | $55/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Alpine Strawberry | Flavor Line | Cart | 1.0g Fernway · Vape Pens | gram | $55 | $55/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | 1g All-In-One - Blueberry Galaxy - Indica - CA FUZED · Vape Pens | gram | $55 | $55/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Punch | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Ape | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sour Jack | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Northern Lights | AiroPod - Strain Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Bellini | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Bermuda Triangle | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Berry Bliss | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Black Mamba | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blackberry Cobbler | AiroPod - Strain Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Blue Dream | AiroPod - Strain Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Tangie | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Skywalker | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Waui | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $60 | $60/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Oswego vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Oswego price: $60 per gram (middle of $39.80–$80). That works out to about $210 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Oswego publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Oswego price data: cheapest weed in Oswego, cheap ounces, Oswego flower price index, Oswego deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.