Cheapest flower in Palatine, IL
Cheapest right now: GMO Z | Ground | 28g at Nirvana - Palatine — $72 ($2.57 per gram)
278 comparable flower listings at 1 Palatine dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GMO Z | Ground | 28g Flower | each | $72$12040% off | $2.57/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SHAKE | SHADOW BAKER | 28G Flower | each | $72$12040% off | $2.57/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SHAKE | NIMBUS SNACKS | 14G Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | bluenana | Ground | 14g Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SHAKE | KREMLIN KOOKIE MONSTER | 14G Flower | each | $39$6540% off | $2.79/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | POPCORN | CREAMSICLE SUNSET | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | POPCORN | BERRY NEBULA | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | POPCORN | SOUR DIESEL | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | POPCORN | MONKEY BREAD | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | POPCORN | PURP SKURP | 28G Flower | each | $90$15040% off | $3.21/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | SHAKE | BONFIRE BLISS | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | SHAKE | VALLEY GIRL | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SHAKE | FUJI FUEL | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | SHAKE | GEORGIA PIE | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | SHAKE | CLOSET GREMLIN | 14G Flower | each | $48$8040% off | $3.43/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | POPCORN | GRAPE CHEM | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | POPCORN | MONKEY BREAD | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | bluenana | Smalls | 14g Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Section A | Smalls | 14g Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | POPCORN | FLAVORBOW | 14G Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Jack Herer Popcorn 14g Good Green · Flower | each | $51$8540% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | SUPER BUFF CHERRY | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | POPCORN | BOGEYMAN | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BLACK ICE | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | POPCORN | HONEY BUN | 28G Flower | each | $102$17040% off | $3.64/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Billy Ocean | Shake | 14g High Supply · Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Yacht Club | Smalls | 14g Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | SHAKE | HUMBOLDT FOG | 14G Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Tropcherry x Marshmellow OG | Smalls | 14g Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Bio Jesus Shake 14g High Supply · Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | POPCORN | GOGURTZ | 14G Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Morning Dew | Shake | 14g High Supply · Flower | each | $54$9040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | POPCORN | MOCHI RUNTZ | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Animal Scout | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | BEAVER COOKIES | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | POPCORN | SAMBA SLAPZ | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | POPCORN | ROYALE | 28G Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | POPCORN | BODEGA BERRIEZ | 14G Flower | each | $57$9540% off | $4.07/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | PASTRIES | 28G Flower | each | $114$19040% off | $4.07/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | FLYING DUTCHMAN | 28G Flower | each | $114$19040% off | $4.07/g | Nirvana - Palatine Palatine · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Palatine flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Palatine price: $6.50 per gram (middle of $3.86–$12.17). That works out to about $22.75 an eighth.
- 99.3% of priced flower listings in Palatine publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Palatine price data: cheapest weed in Palatine, cheap ounces, Palatine flower price index, Palatine deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.