Cheapest weed in Waukegan, IL
396 Waukegan menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Illinois city: cheapest weed in Illinois
Cheapest flower in Waukegan
See all flower prices →Cheapest right now: Simply Herb | Blockberry | Shake 14G at Planet 13 Dispensary Waukegan — $80 ($5.71 per gram) · 270 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Blockberry | Shake 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Burnie MAC | Shake 28G Simply Herb · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 93 Boyz Gelonade 7g Popcorn Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Once in a Lifetime Flower (Smalls Blend) [ 14g] Daze Off · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shutter Speed Flower (Smalls Blend) [14g] Daze Off · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb | Blockberry | Smalls 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tales & Travels Royale 14g Easy Toke Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Simply Herb | Kush and Cream | Popcorn 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Planet 13 Dispensary Waukegan Waukegan · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Waukegan
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Cherries N' Berries | Disposable | 0.3g at Planet 13 Dispensary Waukegan — $24 ($2.40 per gram) · 126 comparable items at 1 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Waukegan flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Waukegan →Discounted items across Waukegan menus, newest first.
Best dispensaries in Waukegan →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.