Cheapest weed in Biddeford, ME
1,456 Biddeford menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Biddeford
See all flower prices →Cheapest right now: $50 Mixed Smalls + Shake Ounce at Kind Guy Patient Care Center — $50 ($1.79 per gram) · 172 comparable items at 5 stores
Cheapest carts & vapes in Biddeford
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Strawberry Shortcake | Disposable | 1g at Kind Acres Farm (Medical) — $15 ($7.50 per gram) · 370 comparable items at 5 stores
Cheapest edibles in Biddeford
See all edibles prices →Cheapest right now: 1000mg Watermelon (Hybrid) Gummies at Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) — $11 ($1.10 per 100mg of THC) · 489 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1000mg Watermelon (Hybrid) Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $11 | $1.10/100mg THC | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1000mg Marshmellow Chocolate Bar | Meds 207 Edibles | each · 1000mg THC | $19.95 | $2/100mg THC | Kind Acres Farm (Medical) Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1000mg Milk Chocolate Chocolate Bar | Meds207 | Chocolates | 12pk | 83.33mg Edibles | each · 12-pack · 1000mg THC | $19.95 | $2/100mg THC | Kind Acres Farm (Medical) Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1000mg Caramel Sea Salt Chocolate Bar | Meds207 | Chocolates | 12pk | 83.33 Edibles | each · 12-pack · 1000mg THC | $19.95 | $2/100mg THC | Kind Acres Farm (Medical) Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Baked Bliss 3000mg Gummies Baked Bliss Edibles · Edibles | each · 3000mg THC | $59.99 | $2/100mg THC | Kind Acres Farm (Medical) Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 5000mg MEGA DOSE MACROS! P.O.G. Juice Edibles | each · 5000mg THC | $100 | $2/100mg THC | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 5000mg MEGA DOSE MACROS! Berry Lemonade Edibles | each · 5000mg THC | $100 | $2/100mg THC | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 5000mg MEGA DOSE MACROS! NEW! Purple Drank Edibles | each · 5000mg THC | $100 | $2/100mg THC | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Biddeford
See all concentrates prices →Cheapest right now: 28g Baller Jar: Keif at Kind Guy Patient Care Center — $140 ($5 per gram) · 264 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28g Baller Jar: Keif Concentrates | ounce | $140 | $5/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 2.5 Ounces of Distillate Concentrates | each | $420 | $6/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Raw Distillate Concentrates | ounce | $200 | $7.14/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 3.5g baller jar: Keif Concentrates | eighth | $30 | $8.57/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 7g Baller Jar: Grapes n Cream Concentrates | quarter | $60 | $8.57/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 7g Baller Jar: Fruity Pebbles Concentrates | quarter | $60 | $8.57/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Concentrate - In House Blend Hydrocarbon - Sugar Ripple Wellness · Concentrates | quarter | $60 | $8.57/g | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 7g Baller Jar: Rainbow Sherb Concentrates | quarter | $60 | $8.57/g | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Biddeford
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: cherry punch | Joints | 10pk at Blossom Cannabis (Medical) — $36 ($3.60 per piece) · 118 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | cherry punch | Joints | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $36 | $3.60/piece | Blossom Cannabis (Medical) Biddeford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mule Fuel | Joints | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $36 | $3.60/piece | Blossom Cannabis (Medical) Biddeford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pre Roll 4pk - Ripple House Blend: INDICA Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 4-pack | $15 | $3.75/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pre Roll 4pk - RS-11 Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 4-pack | $15$2025% off | $3.75/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pre Roll 25pk - Sativa Mix Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 25-pack | $100 | $4/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pre Roll 25pk - Mixed INDICA & SATIVA Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 25-pack | $100 | $4/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pre Roll 25pk - Indica Mix Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 25-pack | $100 | $4/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pre Roll 4pk - Madd Fruit Ripple Wellness · Pre-rolls | each · 4-pack | $20 | $5/piece | Ripple Wellness - Biddeford: Medical Cannabis Store Biddeford · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Biddeford
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Maine Cannagar - 5-Pack Diamond Infused Darts at Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) — $27.20 ($5.44 per piece) · 32 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Maine Cannagar - 5-Pack Diamond Infused Darts Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $27.20$3420% off | $5.44/piece | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Maine Cannagar - Mini Blunt Cannon Infused Pre-rolls | each | $9.60$1220% off | $9.60/piece | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Moon Roll 5 Pack: Fruity Pebbles Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $50 | $10/piece | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Moon Roll 5 Pack: Cali Octane Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $50 | $10/piece | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Moon Roll: 40 Pack Infused Pre-rolls | each · 40-pack | $450 | $11.25/piece | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sour Diesel (S) Infused Pre-Roll 0.7g Infused Pre-rolls | each | $8.50 | $12.14/g | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Power (I) Infused Pre-Roll 0.7g Infused Pre-rolls | each | $8.50 | $12.14/g | Headies Medical Cannabis Dispensary (Biddeford) Biddeford · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Moon Roll: 20 Pack Infused Pre-rolls | each · 20-pack | $280 | $14/piece | Kind Guy Patient Care Center Biddeford · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Biddeford flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Biddeford →Discounted items across Biddeford menus, newest first.
Best dispensaries in Biddeford →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.