Cheapest weed in Buxton, ME
257 Buxton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Buxton
See all flower prices →Cheapest right now: Ready 2 Roll Shake! | Trop Cherry x Residual Sugar | 1oz at Hidden Greens — $40 ($1.43 per gram) · 66 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ready 2 Roll Shake! | Trop Cherry x Residual Sugar | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ready 2 Roll Shake! | Super Boof x Triple Chocolate Chip | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ready 2 Roll Shake! | Stay Puft | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ready 2 Roll Shake! | Lipsmackerz x Super Boof | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ready 2 Roll Shake! | GG4 x Triple Chocolate Chip | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ready 2 Roll Shake! | Candy Rain | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Ready 2 Roll Shake! | Blue Dream | 1oz Flower | each | $40 | $1.43/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | HOUSE MIX Smalls & Shake | Flower 16g Flower | each | $40 | $2.50/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Buxton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Gush Mints | Cured Sauce Vape Cart 1ml at Hidden Greens — $17 ($17 per cartridge) · 36 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gush Mints | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sherb Cream Pie | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Lime Candy | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Purple Thai | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kush Mints | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Runtz | Cured Sauce Vape Cart 1ml Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ZOAP | Cartridge Vape Pens | each | $17 | $17/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | LA Cake | Disposable Vape Pens | each | $20 | $20/piece | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Buxton
See all edibles prices →Cheapest right now: Wild Berry | Gummies 500mg at Hidden Greens — $17 ($3.40 per 100mg of THC) · 53 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wild Berry | Gummies 500mg Edibles | each · 500mg THC | $17 | $3.40/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Wild Berry | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Snozzberry | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Raspberry | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Razz Lemonade | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tropical Punch | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | High Peak | Vegan Dark Chocolate Bar | Hash Rosin 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ecto Cooler | Distillate Gummies 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Buxton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Super Runtz | Cured Resin 14g Bucket at Hidden Greens — $110 ($7.86 per gram) · 39 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Runtz | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orange Mints | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherb Cream Pie | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Platinum Kush | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Nitro Funk | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Milkshake | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Runtz | Cured Resin Sugar 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lollipopz | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Buxton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Stinky Ink | Key Lime Cookies | Pre-Roll 1g at Hidden Greens — $6 ($6 per gram) · 56 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stinky Ink | Key Lime Cookies | Pre-Roll 1g Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grass Monkey | Miracle Fruit | Pre-Roll 1g Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Stinky Ink | Zwish | Pre-Roll 1g Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rugged Roots | First Class Gas | Pre-Roll 1g (3 for $15) Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Rugged Roots | Zest | Pre-Roll 1g (3 for $15) Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Rugged Roots | Valley Beltz | Pre-Roll 1g (3 for $15) Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rugged Roots | Runtz Pre Roll 1g Rugged Roots · Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Rugged Roots | Lemon Pop Rocks | Pre-Roll 1g (3 for $15) Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Buxton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Orange Mints | Infused Joints | 1.25g at Hidden Greens — $14 ($11.20 per gram) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orange Mints | Infused Joints | 1.25g Infused Pre-rolls | each | $14 | $11.20/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Zoap | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Super Boof x Stay Puft | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tropicana Cherry | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Buxton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Buxton →Discounted items across Buxton menus, newest first.
Best dispensaries in Buxton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (4 items at 1 store), drinks (3 items at 1 store) in Buxton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.