Cheapest concentrates in Buxton, ME
Cheapest right now: Super Runtz | Cured Resin 14g Bucket at Hidden Greens — $110 ($7.86 per gram)
39 comparable concentrates listings at 1 Buxton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Runtz | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orange Mints | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherb Cream Pie | Cured Resin 14g Bucket Concentrates | each | $110 | $7.86/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Platinum Kush | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Nitro Funk | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Milkshake | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Runtz | Cured Resin Sugar 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lollipopz | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Garlic Cocktail | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Devil's Dessert | Cured Resin Badder 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Lip Smackerz | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rootbeer Float | Cured Resin 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Black Ice x LA Cake | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Stay Puft | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Super Runtz | Cured Resin 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Banana Kush | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lemon Berry | Cured Resin 5g Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Turtles in the Mist | Cured Resin 5g Bucket Concentrates | each | $50 | $10/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Super Runtz | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Kept Secret x Stay Puft | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Nitro Funk | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Obi-Juan Kenobi | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Rootbeer Float | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Black Velvet | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Watermelon Wonder | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Kushphoria | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Residual Sugar | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Lollipopz | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Hell Valley Fuel | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Moon Dust | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Space Berry | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Orange Mints | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blue Runtz x GMO | Shatter 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Platinum Kush | Cured Resin 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Bluephoria | Cured Resin Sugar 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Biscotti Chunks | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $40 | $40/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Devil's Drip | Hash Rosin 73u 1g Concentrates | each | $40 | $40/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | GMO | Hash Rosin 90u 1g Concentrates | each | $40 | $40/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Orange Mints | Hash Rosin 90U 1g Concentrates | each | $40 | $40/g | Hidden Greens Buxton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Buxton concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Buxton price: $12 per gram (middle of $10–$17.60). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Buxton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Buxton price data: cheapest weed in Buxton, cheap ounces, Buxton flower price index, Buxton deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.