Cheapest weed in Howland, ME
253 Howland menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Howland
See all flower prices →Cheapest right now: Moose Trax | 0.125oz at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $10 ($2.86 per gram) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Moose Trax | 0.125oz Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | OG Garlic Skunk | Indica Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tasti Kush | 3.5g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | OG Kush | Big Buds | 14g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bat Glue Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chili Verde | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pie Dough | Big Buds | 14g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Widow Cake | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Howland
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Down East | 4g Distillate 510 at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $60 ($15 per gram) · 64 comparable items at 1 stores
Cheapest edibles in Howland
See all edibles prices →Cheapest right now: 2500mg Milk Chocolate Bar | Coastal Remedies at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $42 ($1.68 per 100mg of THC) · 92 comparable items at 1 stores
Cheapest concentrates in Howland
See all concentrates prices →Cheapest right now: Hazy Moose | 1 gram Sugar | Bat Glue at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $15 ($15 per gram) · 32 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hazy Moose | 1 gram Sugar | Bat Glue Concentrates | each | $15 | $15/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | London Pound Cake | Solvent | Sauce | 1g Concentrates | gram | $15$2025% off | $15/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Purple Kush | Solvent | Sauce | 1g Concentrates | gram | $15$2025% off | $15/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cap Junky x Silver Marker | Solvent | Diamonds | 1g Concentrates | gram | $20$2520% off | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Black Runtz | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Larry OG | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tropic Cherries | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $20 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Wedding Cake | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Howland
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Black Widow Cake Canna Ciggies • 20 pack at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $100.11 ($5.01 per piece) · 25 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Widow Cake Canna Ciggies • 20 pack Pre-rolls | each · 20-pack | $100.11$14129% off | $5.01/piece | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smashin CherrieZ Canna Ciggies • 20 Pack Pre-rolls | each · 20-pack | $100.11$14129% off | $5.01/piece | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mango Madness Canna Ciggies • 20 Pack Pre-rolls | each · 20-pack | $100.11$14129% off | $5.01/piece | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Banana Cane Canna Ciggies • 20 pack Pre-rolls | each · 20-pack | $100.11$14129% off | $5.01/piece | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hazy Moose | 1g Pre Roll | Moose TraX Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bat Glue | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Widow Cake | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Garlic Z | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Howland
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Scented Marker Hash Hole (2.5g Infused Cannagar) at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $50 ($20 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Scented Marker Hash Hole (2.5g Infused Cannagar) Infused Pre-rolls | each | $50 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tex Hash Hole (2.5g Infused Cannagar) Infused Pre-rolls | each | $50 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | OG Kush Hash Hole (2.5g Infused Cannagar) Infused Pre-rolls | each | $50 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cotton Candy Hash Hole (2.5g Infused Cannagar) Infused Pre-rolls | each | $50 | $20/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | HM Infused Blunt Infused Pre-rolls | each | $30 | $30/piece | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Howland flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Howland →Discounted items across Howland menus, newest first.
Best dispensaries in Howland →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (6 items at 1 store), infused pre-rolls (5 items at 1 store) in Howland — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.