Cheapest flower in Howland, ME
Cheapest right now: Moose Trax | 0.125oz at Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary — $10 ($2.86 per gram)
29 comparable flower listings at 1 Howland dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Moose Trax | 0.125oz Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | OG Garlic Skunk | Indica Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tasti Kush | 3.5g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | OG Kush | Big Buds | 14g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bat Glue Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chili Verde | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pie Dough | Big Buds | 14g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Widow Cake | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | O.G. x Sour Bubble Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | I-95 Ghost Cookies Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MooseBreath #15 | Big Buds | 0.125oz Flower | eighth | $15.12$2744% off | $4.32/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Tropic Cherries Flower | eighth | $15.60$2022% off | $4.46/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mango Madness | Sativa Dominant Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Market Killer | Big Buds | 0.125oz Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Dirty Kush Breath | Big Buds | 14g Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Devil's Pie Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Soju | 3.5438g Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cherry Smash | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Lemon Cherry Pie Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Clear Lemon Drip | 0.125oz Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Apple Fritter | Big Buds | 0.125oz Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | mudslide | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Jerry Cake | Big Buds | 14g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | New York Skunk Ape | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Gas Biscuits | 14g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Garlic Z | Big Buds | 14g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Super Boof | 14g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Cheese | 14g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Candy Fumez Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hazy Moose Medical Cannabis Dispensary Howland · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Howland flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Howland price: $5.71 per gram (middle of $2.86–$7.14). That works out to about $19.98 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Howland publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Howland price data: cheapest weed in Howland, cheap ounces, Howland flower price index, Howland deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.