Cheapest carts & vapes in Livermore Falls, ME
Cheapest right now: Assorted Live Resin Pod | 1ml Pod | Cadillac at Mend North Cannabis — $40 ($4 per gram)
95 comparable vape pens listings at 2 Livermore Falls dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Assorted Live Resin Pod | 1ml Pod | Cadillac Vape Pens | 1/10 g | $40 | $4/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Crave MAX Vape Vape Pens | each | $10 | $10/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Trainwreck | 1g cart | Maine Concentrates Vape Pens | gram | $12 | $12/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $14 | $14/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | POD Juice Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Cheese | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blueberry Dream | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Banana Trop | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | cantaloupe haze | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Banana Bonanza | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Sky | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 3g Dual Tank | Magnum Vape Vape Pens | 3 g | $48 | $16/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dual Tank 2g Dispo. - (Pink Runtz/D-Lish) - Auraz Nimbus Vape Pens | 2 g | $34 | $17/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 2g Distillate Disposable | Rare Vape Pens | 2 g | $35 | $17.50/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | GMO Tourma | 2g Dispo | Mend North Vape Pens | 2 g | $35 | $17.50/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 1g Cadillac Distillate | Assorted Strains Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | 1g Liquid Diamond Cart | Northeast Concentrates Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | 2g Live Resin Duel Disposable | Cadillac Vape Pens | 2 g | $36 | $18/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blueberry Muffin | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $36.93 | $18.46/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blackberry Kush | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $36.93 | $18.46/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bubblegum Sherb/ Mango Fruz - Dual Chamber Dispo. - Rare Vape Pens | 2 g | $39.95 | $19.98/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Acapulco Gold (S) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $19.99 | $19.99/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Break Check - 1g Resin cart - Fluid Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Betty OG | 1g Distillate Cartridge | HighTech Labs Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Candy Loops - 1g Resin cart - Fluid Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Lost Mary Disposable 5000 Puffs Vape Pens | each | $20 | $20/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Raspberry Tart - 1g Resin cart - Fluid Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Acapulco Gold (S) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Starfruit - 1G Distilled Honey Oil Cartridge Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Tropical Zkittles (S) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Purple Punch (I) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Northern Lights (I) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Mai Tai (S) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Grape Ape (I) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Blueberry (I) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cadillac Distillate Cartridge 1g - Alaskan Thunder Fuck (S) Cadillac Cannabis · Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | blue dream | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Blackberry Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $21.10 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Papaya Pie X Blueberry Gelato Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $42.20 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Larry Breath X Crunch Berries Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $42.20 | $21.10/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Livermore Falls vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Livermore Falls price: $22.55 per gram (middle of $15.83–$35.19). That works out to about $78.92 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Livermore Falls publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Livermore Falls price data: cheapest weed in Livermore Falls, cheap ounces, Livermore Falls flower price index, Livermore Falls deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.