Cheapest infused pre-rolls in Mechanic Falls, ME
Cheapest right now: Super Joint | Infused Joints | 1.2g at High Rollers (MED + RECREATIONAL) — $18 ($15 per gram)
10 comparable infused pre-rolls listings at 2 Mechanic Falls dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare infused pre-rolls prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Joint | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $18 | $15/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rogue Wave - Infused Preroll - Blueberry x Goji OG - 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rogue Wave - Infused Preroll - Cindy 99 x Shokies - 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rogue Wave - Infused Preroll - Goji OG x Chemon Tree - 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $20 | $16.67/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cannabis Cured - Fog Cutter Infused Preroll - 0.5g 2pk - Mystic River Mango - 1g Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $20 | $20/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cannabis Cured - Fog Cutter Infused Preroll - 0.5g 2pk - Banana Fluff - 1g Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $20 | $20/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cape Cod Cranberry | Infused Joints | 0.5g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $20 | $20/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 420 Over the Moon 1g Pre-roll w/ shatter and crumble Infused Pre-rolls | each | $25 | $25/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Caviar Joint .5g pre-roll w/ dab, distillate and rolled in kief Infused Pre-rolls | each | $20 | $40/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | "Lucille" 420 Pharma's Extreme Infused Joint Infused Pre-rolls | each | $40 | $40/piece | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Mechanic Falls infused pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a infused pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Mechanic Falls price: $20 per gram (middle of $16.33–$28). That works out to about $70 an eighth.
- 100% of priced infused pre-rolls listings in Mechanic Falls publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Mechanic Falls price data: cheapest weed in Mechanic Falls, cheap ounces, Mechanic Falls flower price index, Mechanic Falls deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.