Cheapest pre-rolls in Mechanic Falls, ME
Cheapest right now: 10 Pack Royal 10 Pre rolls at 420 Pharma — $55 ($5.50 per piece)
48 comparable pre-rolls listings at 2 Mechanic Falls dispensaries · ranked per piece · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 Pack Royal 10 Pre rolls Pre-rolls | each · 10-pack | $55 | $5.50/piece | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Jack 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 420 and Chill 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 420 and GO! 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 420 and Hold Steady 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Amherst Sour Diesel 1 gram pre roll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Amherst Sour Diesel 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Inzane 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Mimosa 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Papaya Bomb 1 gram pre roll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Trainwreck 1g Preroll Pre-rolls | each | $8 | $8/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Faded - Preroll - 0.6g 5pk - Georgia Apple Pie - 3g Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $25 | $8.33/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Faded - Preroll - 0.6g 5pk - Gastro Pop - 3g Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $25 | $8.33/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Razberry Cindy Preroll .5g Pre-rolls | each | $5 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 420 and Chill Preroll .5g Pre-rolls | each | $5 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Mimosa Preroll .5g Pre-rolls | each | $5 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Papaya Bomb Preroll .5g Pre-rolls | each | $5 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | JAR Co. - Preroll - Gary Payton - 0.6g Pre-rolls | 3/5 g | $6 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | JAR Co. - Preroll - Golden Goat - 0.6g Pre-rolls | 3/5 g | $6 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | JAR Co. - Preroll - Oishii - 0.6g Pre-rolls | 3/5 g | $6 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Razberry Cindy 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Chernobyl 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ghost Train Haze 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Bubba Kush 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Northern Lights 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Acapulco Gold 1g Preroll Pre-rolls | each | $10 | $10/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Renewal Gardens - 0.5g 5pk Preoll - Chem Kesey - 2.5g Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $25 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Renewal Gardens - Preroll 5pk - Rainbow Berries - 2.5g Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $25 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Renewal Gardens - 0.5 Preroll 5pk - Sour Cheese Berry - 2.5g Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $25 | $10/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | JAR Co. - Preroll 10pk - Wedding Pie - .35g ea. - 3.5g Pre-rolls | eighth · 10-pack | $36 | $10.29/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | JAR Silver Kush 1.1g Pre-Roll JAR Cannabis Co. · Pre-rolls | 1.1 g | $12 | $10.91/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 420 and Go! Sativa Blend .5g Preroll Pre-rolls | each | $6 | $12/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Mac 1 Pre-Roll by JAR Cannabis Co. JAR Cannabis Co. · Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Amherst Sour Diesel .5g Preroll Pre-rolls | each | $6 | $12/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Trainwreck .5g Preroll Pre-rolls | each | $6 | $12/g | 420 Pharma Mechanic Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Renewal Gardens - Preroll - Permanent Marker - 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Firestorm - Preroll - Power - 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Quickeez - Preroll - Marshmallow Milk - 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Mellow Gnome - Preroll - Blue Zushi - 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Royal Crisp | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | High Rollers (MED + RECREATIONAL) Mechanic Falls · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Mechanic Falls pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Mechanic Falls price: $10 per gram (middle of $8–$12).
- 100% of priced pre-rolls listings in Mechanic Falls publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Mechanic Falls price data: cheapest weed in Mechanic Falls, cheap ounces, Mechanic Falls flower price index, Mechanic Falls deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.