Cheapest carts & vapes in North Berwick, ME
Cheapest right now: Fruit Punch Distillate Cartridge - 0.5g at Green Truck North Berwick — $7.10 ($14.20 per gram)
88 comparable vape pens listings at 1 North Berwick dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fruit Punch Distillate Cartridge - 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $7.10 | $14.20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Skiddles Distillate Cartridge - 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $7.10 | $14.20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Razz Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Guava Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Maine Blueberry Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Super-Man Ice Cream Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Peanut Butter Pie Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Peach Ringz Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cartridge: Distillate - Fruit Punch - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Orange Creamsicle Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Cartridge: Distillate - Pineapple - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Red Delicious Apple Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Cartridge: Distillate - Starberst - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Orang Razz Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cartridge: Distillate - Tangerine - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Citrus Mist Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Skiddles Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Miami Vice Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Strawberry Jam Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mango Distillate Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $15 | $15/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Gelato Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 1:1 Pineapple Whip Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Watermelon Sour Patch Distillate Disposable - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Planet Sherb Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Motor Breath Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Kosher Zkunk Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Rubikz Cube Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Scented Marker Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Strawberry Chem Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Cherrylicious Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Stroopwafel Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Super Boof Cured Resin Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | 1:1 Strawberry Cheesecake Cartridge - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Bubblegum Distillate Disposable - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Blue Dream Distillate Disposable - 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Blue Zushi x Pineapple Fizz Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Glitter Bomb x Red Congolese Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Strawberry Milk X Slurty Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Cadillac LIVE 2g Disposable - Larry Breath X Crunch Berries Cadillac Cannabis · Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Black Cherry Gelato + Blue Runtz Live Diamonds Disposable - 2g Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Green Truck North Berwick North Berwick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How North Berwick vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Berwick price: $22.50 per gram (middle of $15–$50). That works out to about $78.75 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in North Berwick publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Berwick price data: cheapest weed in North Berwick, cheap ounces, North Berwick flower price index, North Berwick deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.