Cheapest weed in Topsham, ME
175 Topsham menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Topsham
See all flower prices →Cheapest right now: Grape Cream Cake - Kind Farms Reserve at Highbrow — $30 ($8.57 per gram) · 28 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Cream Cake - Kind Farms Reserve Kind Farms Reserve · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highbrow | LA Kush Cake | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highbrow | Gary Payton | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Highbrow | Power | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Highbrow | Pure Fire | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kind Farms Reserve | Rainbow Guava | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Kind Farms Reserve | Blue Lobster | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Highbrow | Death Breath | Flower | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Topsham
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Firefly Organics | Gak Z | Live Rosin | 0.7g Disposable Vape at Highbrow — $50 ($5 per gram) · 45 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Firefly Organics | Gak Z | Live Rosin | 0.7g Disposable Vape Vape Pens | 7/10 g | $50 | $5/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highbrow | Pink Flamingo | Cured Resin | 2g Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $55 | $27.50/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highbrow | Starburst x Lime OG | Cured Resin | 2g Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $55 | $27.50/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Highbrow | Pioneer Kush | Cured Resin | 2g Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $55 | $27.50/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Highbrow | Super Lemon Haze | Distillate | 0.5g Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15 | $30/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Highbrow | Blue Razz | Distillate | 0.5g Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15 | $30/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Highbrow | Granddaddy Purple | Distillate | 0.5g Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15 | $30/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Highbrow | Pineapple Express | Distillate | 0.5g Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15 | $30/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Topsham
See all edibles prices →Cheapest right now: Mighty Viking | Green Apple | Ascension Gummies | 2000mg at Highbrow — $75 ($3.75 per 100mg of THC) · 50 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mighty Viking | Green Apple | Ascension Gummies | 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $75 | $3.75/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mighty Viking | Sour Orange | Ascension Gummies | 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $75 | $3.75/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mighty Viking | Cherry Limeade | Ascension Gummies | 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $75 | $3.75/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mighty Viking | Blue Raspberry | Ascension Gummies | 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $75 | $3.75/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mighty Viking | Watermelon | Ascension Gummies | 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $75 | $3.75/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mighty Viking | Green Apple | Highest Gummies | 1500mg Edibles | each · 1500mg THC | $60 | $4/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Highbrow/Afterglow | Caramel Mocha | Highest Bar | 1500mg Edibles | each · 1500mg THC | $75 | $5/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Highbrow/Afterglow | Dark Chocolate Sea Salt | Higher Bar | 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $55 | $5.50/100mg THC | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Topsham
See all concentrates prices →Cheapest right now: Highbrow | Alpha 85 | Badder | 1g at Highbrow — $20 ($20 per gram) · 24 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highbrow | Alpha 85 | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highbrow MAC Badder 1g Highbrow · Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highbrow | Purple Octane | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Highbrow | Power | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Highbrow | Gardens Goddess | Badder 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Highbrow | Cherry Ghostenade | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Highbrow | Aurora Borealis | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Highbrow | Apex Kush | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Topsham
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Highbrow | Rainbow Marker | Flower | Preroll | 0.7g at Highbrow — $6 ($6 per piece) · 15 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highbrow | Rainbow Marker | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highbrow | Mars Hotel | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highbrow | Animal Cake | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Highbrow | OG Triploid | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Highbrow | Master Kush | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Highbrow | Shortcake OG | Flower | Preroll | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $6 | $6/piece | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Highbrow | Space Cookies | Flower | Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Highbrow | Orange Velvet | Flower | Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Topsham
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Highbrow | Rainbow Belts | Flower | Preroll | 1g Infused at Highbrow — $12.50 ($11.36 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highbrow | Rainbow Belts | Flower | Preroll | 1g Infused Infused Pre-rolls | 1.1 g | $12.50 | $11.36/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highbrow | Master Kush | Flower | Preroll | 1.1g Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.1 g | $12.50 | $11.36/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highbrow | NYC Diesel | Preroll | 1.1g Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.1 g | $12.50 | $11.36/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Highbrow | Mars Hotel + Zkittlez | Preroll | 0.5g 2-Pack Live Rosin Infused Infused Pre-rolls | 1.2 g · 2-pack | $15 | $12.50/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Highbrow | OG Triploid | Flower | Preroll | 1g Hash Infused Infused Pre-rolls | 1.1 g | $16 | $14.55/g | Highbrow Topsham · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Topsham flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Topsham →Discounted items across Topsham menus, newest first.
Best dispensaries in Topsham →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (8 items at 1 store), infused pre-rolls (5 items at 1 store) in Topsham — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.