Cheapest weed in Capitol Heights, MD
379 Capitol Heights menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maryland city: cheapest weed in Maryland
Cheapest flower in Capitol Heights
See all flower prices →Cheapest right now: BLVCK MARKET Murphyz Law 5g SHAKE at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $28 ($5.60 per gram) · 139 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BLVCK MARKET Murphyz Law 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BLVCK MARKET Han Solo Burger 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BLVCK MARKET Berry Trix 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | IN HOUSE Bapple Fritz Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grapefruit Gelato Flower District Cannabis · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fantasy Melonz | Big Buds | 14g RYTHM · Flower | half ounce | $101.25$13525% off | $7.23/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GOOD GREEN Taffy Twist Flower | quarter | $52.50$7025% off | $7.50/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | WILDFLOWER Lemondary Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Capitol Heights
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: &SHINE Blue Dream Disposable Vape at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $60 ($30 per gram) · 51 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | &SHINE Blue Dream Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $60$8025% off | $30/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | HELLAVATED CLOUD BAR Grape Stomper Disposable Vape Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ROLL ONE Pineapple Express Cartridge Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Roll One | Granddaddy Purple | Cartridge | 2g Roll One · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | LORE | Lemon Berry Gelato AIO | Disposable | 2g Ceres Naturals · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | RYTHM | Afternoon Delight #4 | Live Resin Cartridge | 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $41.25$5525% off | $41.25/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Brownie Scout | Live Resin Cartridge | 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $41.25$5525% off | $41.25/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Animal Scout | Live Resin Cartridge | 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $41.25$5525% off | $41.25/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Capitol Heights
See all edibles prices →Cheapest right now: IN HOUSE Strawberry Fast Acting Gummies 400mg (10pk) at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $40 ($10 per 100mg of THC) · 84 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | IN HOUSE Strawberry Fast Acting Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | IN HOUSE Cherry Lemonade Fast Acting Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | IN HOUSE Fast Acting Sour Pineapple Gummy 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | IN HOUSE Wild Berry Fast Acting Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | IN HOUSE Blood Orange Fast Acting 1:1 THC:CBD Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | IN HOUSE Blueberry Dream Fast Acting 8:3:1 THC:CBD:CBN Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | IN HOUSE Peach Mango Fast Acting Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | IN HOUSE Watermelon Fast Acting Gummies 400mg (10pk) Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Capitol Heights
See all concentrates prices →Cheapest right now: DISTRICT CANNABIS Spritzer Cured Batter at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $85 ($24.29 per gram) · 24 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DISTRICT CANNABIS Spritzer Cured Batter Concentrates | eighth | $85 | $24.29/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ALCHEMIST Gumi 6 Cured Resin Concentrates | eighth | $100 | $28.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ALCHEMIST Candy Mob Live Resin Sugar Concentrates | eighth | $105 | $30/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherry Pie x Ice Cream Cake Cured Resin Shatter 1.0g SunMed Growers · Concentrates | gram | $35 | $35/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Commerce City Kush Cured Resin Shatter 1.0g SunMed Growers · Concentrates | gram | $35 | $35/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | DISTRICT CANNABIS DMV OG RSO Concentrates | gram | $40 | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DISTRICT CANNABIS Beach Cake RSO Concentrates | gram | $40 | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BLVCK MARKET Limone OG Terp Elixir Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Capitol Heights
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: LEGEND Platinum Peaches Pre-Rolls 7g (7pk) at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $70 ($10 per gram) · 41 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LEGEND Platinum Peaches Pre-Rolls 7g (7pk) Pre-rolls | quarter · 7-pack | $70 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | LEGEND Blue Lemonade Pre-Rolls 7g (7pk) Pre-rolls | quarter · 7-pack | $70 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BLVCK MARKET Candy Panties Super Rollos Pre-rolls 3g (4pk) Pre-rolls | 3 g · 4-pack | $32$4020% off | $10.67/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | NATURES HERITAGE Strawberry Jelly Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lilac Diesel | Joints | 1g | 2pk Nature's Heritage · Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MODERN FLOWER Krumpe Kush Pre-Rolls 2.5g (5pk) Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $30 | $12/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GRASS SFV OG x 8541 Pre-Rolls 2.5g (5pk) Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $30 | $12/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GRASS Halo Kush Pre-Rolls 2.5g (5pk) Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $30 | $12/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Capitol Heights
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: RYTHM 5 Pack Remix Infused Pre Roll Strawberry Sour Diesel [.5g] at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $37.50 ($15 per gram) · 31 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RYTHM 5 Pack Remix Infused Pre Roll Strawberry Sour Diesel [.5g] RYTHM · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $37.50$5025% off | $15/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | RYTHM | Pineapple Express | Infused Minis | 0.5g each | 5pk RYTHM · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $37.50$5025% off | $15/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | RYTHM 5 Pack Remix Infused Pre Roll Mai Tai [.5g] RYTHM · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $37.50$5025% off | $15/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | STRANE Super Gremlin Infused Pre-Rolls 2.5g (5pk) Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $45 | $18/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | STRANE Alien Mints Infused Pre-Rolls 2.5g (5pk) Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $45 | $18/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dogwalkers L'Orange 5 Pack Mini Show Dogs Infused Pre Rolls .45g Dogwalkers · Infused Pre-rolls | 2.25 g · 5-pack | $41.25$5525% off | $18.33/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dogwalkers .45g Show Dog Pre Rolls (5pk) | Brownie Scout Dogwalkers · Infused Pre-rolls | 2.25 g · 5-pack | $41.25$5525% off | $18.33/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SHOW DOGWALKERS Animal Face Infused Pre-Rolls 2.25g (5pk) Infused Pre-rolls | 2.25 g · 5-pack | $41.25$5525% off | $18.33/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Capitol Heights flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Capitol Heights →Discounted items across Capitol Heights menus, newest first.
Best dispensaries in Capitol Heights →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (9 items at 1 store) in Capitol Heights — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.