Cheapest flower in Capitol Heights, MD
Cheapest right now: BLVCK MARKET Murphyz Law 5g SHAKE at Mary & Main: A Cannabis Dispensary — $28 ($5.60 per gram)
139 comparable flower listings at 1 Capitol Heights dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BLVCK MARKET Murphyz Law 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BLVCK MARKET Han Solo Burger 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BLVCK MARKET Berry Trix 5g SHAKE Flower | 5 g | $28$3520% off | $5.60/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | IN HOUSE Bapple Fritz Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grapefruit Gelato Flower District Cannabis · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fantasy Melonz | Big Buds | 14g RYTHM · Flower | half ounce | $101.25$13525% off | $7.23/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GOOD GREEN Taffy Twist Flower | quarter | $52.50$7025% off | $7.50/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | WILDFLOWER Lemondary Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Strawberry Candy #4 Pre Ground Flower (10g) SunMed Growers · Flower | 10 g | $80 | $8/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | DISTRICT CANNABIS Super Silver Dawg 10g PRE-GROUND Flower | 10 g | $80 | $8/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Commerce City Kush Pre Ground Flower (10g) SunMed Growers · Flower | 10 g | $80 | $8/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | JUST FLOWER Cherry Pie Flower | 15 g | $120 | $8/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | PHASE 3 Lemon Skunk Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | IN HOUSE Orange Chemeleon Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | IN HOUSE Larry Bird Mints Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Green Crack Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | IN HOUSE Cheese Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | illemonati | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | PHASE 3 Grape Lime Ricky Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | MOTHER EXOTIC E85 Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | PHASE 3 Jack Herer Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | WILD FLOWER Dogwalker Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | WILDFLOWER Miami Heat Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | RYTHM Kush Mountains 7g SMALLS Flower | quarter | $60$8025% off | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Gas Guzzler | Smalls | 7g RYTHM · Flower | quarter | $60$8025% off | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Evercrisp | Smalls | 7g RYTHM · Flower | quarter | $60$8025% off | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Sneak Attack OG | Smalls | 7g RYTHM · Flower | quarter | $60$8025% off | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Fantasy Melonz | Smalls | 7g RYTHM · Flower | quarter | $60$8025% off | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | DISTRICT CANNABIS Beach Cake Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Gush Mints Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | C-BITE Black Cherry Gelato Flower | half ounce | $125 | $8.93/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | garlic cocktail | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | AK-47 x Skunk Hero | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Animal Cocktail | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Black Cherry Gelato Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Dark Rainbow Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Golden Pineapple Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Peach Crescendo Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | ROLL ONE Chesapeake Crawler Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | ROLL ONE Maryland Mantis Flower | eighth | $35 | $10/g | Mary & Main: A Cannabis Dispensary Capitol Heights · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Capitol Heights flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Capitol Heights price: $11.43 per gram (middle of $8.57–$14.29). That works out to about $40 an eighth.
- 99.3% of priced flower listings in Capitol Heights publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Capitol Heights price data: cheapest weed in Capitol Heights, cheap ounces, Capitol Heights flower price index, Capitol Heights deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.