Cheapest pre-rolls in Columbia, MD
Cheapest right now: Governmint Oasis | Joints | 1g | 2pk at Evergrowing Releaf — $7 ($7 per gram)
41 comparable pre-rolls listings at 1 Columbia dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Governmint Oasis | Joints | 1g | 2pk Nature's Heritage · Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$1136% off | $7/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shaved Monkey Pre Roll Pack - 2.5g - Fade Co. Pre-rolls | 2.5 g | $25 | $10/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tropicana Gushers Pre-rolls - 2.5g - Fade Co. Pre-rolls | 2.5 g | $25 | $10/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Disco Diesel Pre-rolls - 1g - 2pk - Modern Flower Pre-rolls | gram · 2-pack | $11 | $11/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sunset Octane J Walker - 1.75g - Happy J Pre-rolls | 1.75 g | $20$2520% off | $11.43/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Orange Drizzle | Mini Joints | 0.35g each | 5pk Evermore Cannabis Company · Pre-rolls | 1.75 g · 5-pack | $20$2520% off | $11.43/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Funky Guava J Walker - 1.75g - Happy J's Pre-rolls | 1.75 g | $20$2520% off | $11.43/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dogwalkers .75g Big Dog Pre-roll | "Sit" Dogwalkers · Pre-rolls | 3/4 g | $9$1225% off | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Josh D OG Big Dog | Joint | 0.75g Dogwalkers · Pre-rolls | 3/4 g | $9$1225% off | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Grape Dosi Pre-rolls - 1g - 2pk - Fade Co. Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hot Wing Pre-Rolls - 1g - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sunshine #4 Pre Roll 2.0g/2 Pack SunMed Growers · Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Sour Diesel Pre Roll 1.0g/2 Pack SunMed Growers · Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Wedding Pie - 1g PRJ - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Pineapple OG - 1g PRJ - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Scotch & Soda - 1g PRJ - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Apples & Bananas - 1g PRJ - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Charm City Kush Reserve Stix [1g] Verano · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Chem de la Chem Pre-rolls - 1g - 2pk - SunMed Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Opals & Banonoze Pre-rolls - 1g - Curio Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Blissful Wizard Pre-rolls - 1g - 2pk - Curio Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Chocolatina Pre-rolls - 1g - 2pk - Fade Co. Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Smiling Dog Pre-rolls - 1g - 2pk - Curio Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Shaved Monkey Pre-rolls - 1g - 2pk - Fade Co. Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Grape Dosi Pre-rolls - 2.5g - 5pk - Fade Co. Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $30 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Velvet Pie Pre-Rolls - 2.5g - Fade Co Pre-rolls | 2.5 g | $30 | $12/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Chem de la Chem Preroll - .5g - Sunmed Pre-rolls | 1/2 g | $7 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sour Diesel 0.5g Pre Roll Tube SunMed Growers · Pre-rolls | 1/2 g | $7 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Commerce City Kush Pre Roll 0.5g SunMed Growers · Pre-rolls | 1/2 g | $7 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Chem de la Chem Pre Roll 2.5g/5 Pack Tin SunMed Growers · Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Purple Punch Reserve Swift Lifts [2.5g] Verano · Pre-rolls | 2.5 g | $35 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Grape Noir #8 Lifts - 2.5g - 5pk - Verano Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Purple Punch Pre Roll 2.5g/5 Pack Tin SunMed Growers · Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Dogwalkers 1.75g Mini Dog Pre-rolls | Skunk Hero Dogwalkers · Pre-rolls | 1.75 g | $25$3017% off | $14.29/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Hash Burger | Joint | 0.75g Dogwalkers · Pre-rolls | 3/4 g | $12 | $16/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Charm City Kush Reserve Swift Lifts [2.5g] Verano · Pre-rolls | 2.5 g | $40 | $16/g | Evergrowing Releaf Columbia · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Columbia pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Columbia price: $12 per gram (middle of $11.21–$14). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Columbia publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Columbia price data: cheapest weed in Columbia, cheap ounces, Columbia flower price index, Columbia deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.