Cheapest weed in North Grafton, MA
308 North Grafton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in North Grafton
See all flower prices →Cheapest right now: Creamsicle Cake | Ground | 14g at Simplicity Dispensary — $35 ($2.50 per gram) · 96 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Creamsicle Cake | Ground | 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Pure Michigan | Ground | 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Oreo Cookies | Ground | 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Flower | Caramel Haze | 28g | Simplicity Flower | ounce | $86 | $3.07/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Flower | Zacha Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blue Muffin | 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Flower | Lava Cake Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Flower | Caramel Haze | 14g | Simplicity Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in North Grafton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Juicee J | 510 Cartridge | 1g at Simplicity Dispensary — $20 ($20 per gram) · 130 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Juicee J | 510 Cartridge | 1g Strane · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cali-Blaze | Fruit Punch | Live Resin Cartridge | 1g Cali-Blaze · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cali-Blaze | Blueberry | Live Resin Cartridge | 1g Cali-Blaze · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cali-Blaze | Cherry Cola | Live Resin Cartridge | 1g Cali-Blaze · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Cali-Blaze | Cotton Candy | Live Resin Cartridge | 1g Cali-Blaze · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Cali-Blaze | Strawberry | Live Resin Cartridge | 1g Cali-Blaze · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | 510 Cart | Thin Mint Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Live Resin Disposable | Fruit Punch Vape Pens | 2 g | $42 | $21/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in North Grafton
See all edibles prices →Cheapest right now: Harmony | 2:1 CBG:THC | Açaí Blueberry | 200mg CBG/100mg THC at Simplicity Dispensary — $22 ($11 per 100mg of THC) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Harmony | 2:1 CBG:THC | Açaí Blueberry | 200mg CBG/100mg THC KANHA · Edibles | each · 200mg THC | $22 | $11/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Gummies | Blackberry Martini - RSO:CBD:CBN:MEL | 200mg | Cannatini Edibles | each · 200mg THC | $23 | $11.50/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Strawberry Peach Classic Bites 10pk (100mg) | Hybrid Select · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13 | $13/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gummies | Strawberry Dragon Fruit Live Rosin | 100mg | Hedy Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blueberry Cinnamon Streusel (S) | Double Baked | 100mg Fast Acting RSO | Ch Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gummies | Black Hole - Orange Slice | 100mg | Kosmik Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Gummies | Sour Peach Tangerine Live Rosin | 100mg | Hedy Edibles | each · 100mg THC | $17 | $17/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gummies | Pineapple Passion Fruit Live Rosin | 100mg | Hedy Edibles | each · 100mg THC | $17 | $17/100mg THC | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in North Grafton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Sherbacio | Solvent | Badder | 1g at Simplicity Dispensary — $25 ($25 per gram) · 23 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sherbacio | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Live Badder | Sour Runtz Concentrates | gram | $30 | $30/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Live Badder | Frankies Cookies Concentrates | gram | $30 | $30/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | RSO Dart | B63 Concentrates | gram | $35 | $35/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Live Rosin Concentrate | Watermellos Concentrates | eighth | $133 | $38/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Cherry Whip Cold Cured Live Hash Rosin 1g U4EA Farms · Concentrates | gram | $40 | $40/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Live Rosin Concentrate | Candy Fumez CC + GMO Sour Saunders SD Bx2 Jam Concentrates | 2 g · 2-pack | $88 | $44/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Live Rosin Concentrate | Purple Mercury CC + Strawberry Gary Jam Concentrates | 2 g | $88 | $44/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in North Grafton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Grape Gas | Joints | 0.5g | 2pk at Simplicity Dispensary — $5.50 ($5.50 per gram) · 16 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Gas | Joints | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $5.50 | $5.50/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Pre-Roll Multipack | Trainwreck x Blueberry | .5g 28 Pack | Garden Society Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $84 | $6/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Pre-Roll Multipack | Honey Banana | .5g 28 Pack | Garden Society Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $84 | $6/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Super Boof | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7 | $7/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Permanent Marker - 1g Pre Roll U4EA Farms · Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Purple Churro | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7 | $7/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pre-Roll | White 99 | 1g | NEA Premium Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pre-Roll | Peanut Butter Pie Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in North Grafton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Infused Pre-Roll | Rainbow Road | .7g | Sluggers at Simplicity Dispensary — $17 ($1.70 per gram) · 20 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Infused Pre-Roll | Rainbow Road | .7g | Sluggers Infused Pre-rolls | 7/10 g | $17 | $1.70/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Infused Pre-Roll | Rose | .7g | Sluggers Infused Pre-rolls | 7/10 g | $17 | $1.70/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sluggers - Infused Preroll - 0.7g 1pk - 33 Sluggers Hit · Infused Pre-rolls | 7/10 g | $17 | $1.70/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Apple Fritter | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.5g ROVE · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $53 | $4.24/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sour Lime Haze | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.5g ROVE · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $53 | $4.24/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Watermelon Burst | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.5g ROVE · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $53 | $4.24/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Infused Pre-Roll Pack | Rainbow Road | 5pk | Sluggers Infused Pre-rolls | eighth · 5-pack | $55 | $15.71/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Jeeter | Fire OG | Quad-Infused Joint | 1g Jeeter · Infused Pre-rolls | gram | $18 | $18/g | Simplicity Dispensary North Grafton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
North Grafton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in North Grafton →Discounted items across North Grafton menus, newest first.
Best dispensaries in North Grafton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (2 items at 1 store) in North Grafton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.