Cheapest carts & vapes in Duluth, MN
Cheapest right now: Empty 510 Cartridge - 1ml at Legacy Cannabis — $6 ($6 per cartridge)
32 comparable vape pens listings at 3 Duluth dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Empty 510 Cartridge - 1ml Vape Pens | each | $6 | $6/piece | Legacy Cannabis Duluth · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Falling Knife (Grape V.) Vape Pens | each | $7.50 | $7.50/piece | Lake Superior Dispensary Duluth · ★ 4.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Pulsar | Magnetic Connector | For 510 DL 6.0 Vape Pens | each | $9.99 | $9.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Pulsar | Magnetic Connector | For 510 DL Tandem Vape Pens | each | $9.99 | $9.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Pulsar | Magnetic Connector | For 510 DL 5.0 Vape Pens | each | $9.99 | $9.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Exodus Mushy Vape Vape Pens | each | $24.99 | $24.99/piece | Lake Superior Dispensary Duluth · ★ 4.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pulsar | Cartridge Vape - 510 DL 6.0 | Assorted Vape Pens | each | $34.99 | $34.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pulsar | Cartridge Vape Dual - 510 DL Tandem | Assorted Vape Pens | each | $39.99 | $39.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Baja Blast- .5 G Native Cuts · Vape Pens | each | $36.33 | $72.66/g | Lake Superior Dispensary Duluth · ★ 4.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Blueberry Pie- .5 G Native Cuts · Vape Pens | each | $36.33 | $72.66/g | Lake Superior Dispensary Duluth · ★ 4.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Unicorn Piss- .5 G Native Cuts · Vape Pens | each | $40 | $80/g | Legacy Cannabis Duluth · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Concentrate Labs 0.5g Live Rosin Disposable - Eager Beaver (H) Vape Pens | each | $60 | $120/g | Legacy Cannabis Duluth · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Pulsar | Vaporizer Bubbler | Glass | Sipper Dual & 510 Cartridge Vape Pens | each | $179.99 | $179.99/piece | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Dutch Treat | Live Rosin Diamond Pod | 1g PAX · Vape Pens | each | $299.99 | $299.99/g | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Blue Gelato | Diamonds Disposable | 1g PAX · Vape Pens | each | $299.99 | $299.99/g | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Blue Dream | Live Rosin Diamond Pod | 0.5g PAX · Vape Pens | each | $199.99 | $399.98/g | North Shore Dispensary Duluth · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Duluth vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Duluth price: $120 per gram (middle of $72.66–$339.99).
- 100% of priced vape pens listings in Duluth publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Duluth price data: cheapest weed in Duluth, cheap ounces, Duluth flower price index, Duluth deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.