Cheapest weed in Minneapolis, MN
879 Minneapolis menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in Minneapolis
See all flower prices →Cheapest right now: Campfire Cannabis - 4g Flower - Poison Gushers (I/H) at Legacy Cannabis Dispensary — $38 ($9.50 per gram) · 227 comparable items at 14 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Campfire Cannabis - 4g Flower - Poison Gushers (I/H) Flower | each | $38$4821% off | $9.50/g | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Poison Gushers | Flower | Bulk Pre-Packed 4g (Flowers/Buds - Packaged) Flower | 4 g | $40 | $10/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northpark - Flower - Gummibears - 7g Flower | quarter | $70 | $10/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | ZIPs - 28g Flower MAC 1 (H) Flower | each | $300 | $10.71/g | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Campfire Cannabis Poison Gushers Flower 4g Flower | 4 g | $44 | $11/g | Dinky Dope Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Angry Apples | 3.5g Flower | each | $39.90 | $11.40/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Grasslandz | Face on Fire | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grasslandz | Zoap | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | each | $40 | $11.43/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Minneapolis
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Wulf Yocan Flat Mini VV 400mAh Mix Color, 9pc/display at Green Rose Dispensary — $14.99 ($14.99 per cartridge) · 75 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wulf Yocan Flat Mini VV 400mAh Mix Color, 9pc/display Vape Pens | each | $14.99 | $14.99/piece | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grav | Gem-In-Eye | Vape Pen | Sea Green Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grav | Gem-In-Eye | Vape Pen | Cayenne Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grav | Gem-In-Eye | Vape Pen | MIdnight Blue Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Grav | Gem-In-Eye | Vape Pen | Black Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grav | Gem-In-Eye | Vape Pen | White Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Wulf Yocan Flat Plus VV 900mAh Mix Color, 9pc/display Vape Pens | each | $19.99 | $19.99/piece | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Veil Bar NEO | Black Vape Pens | 0.0001 g | $23 | $23/piece | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Minneapolis
See all edibles prices →Cheapest right now: Minny Grown CBD Pain Gel 1000mg CBD at Holy Smokes Cannabis — $35 ($3.50 per 100mg of THC) · 101 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Minny Grown CBD Pain Gel 1000mg CBD Edibles | each · 1000mg THC | $35 | $3.50/100mg THC | Holy Smokes Cannabis Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | NITE - Bedtime Blend Sleep gummy - 25ct. 25mg CBD, 10mg CBN/piece. 875mg total Edibles | each · 25-pack · 875mg THC | $44 | $5.03/100mg THC | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | CBDFX Pet Treat Chew Skin 600mg Edibles | each · 600mg THC | $34.99 | $5.83/100mg THC | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Calming Hard Chews for Dogs | Gummies | 30pk | 600mg CBD CBDfx · Edibles | each · 30-pack · 600mg THC | $35 | $5.83/100mg THC | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Raiden Labs - Gummies - Charged Cherry- 50mg THC 250mg CBG Edibles | each · 250mg THC | $17.99 | $7.20/100mg THC | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Raiden Labs - Gummies - Powered Passion Orange- 50mg THC 250mg CBG Edibles | each · 250mg THC | $17.99 | $7.20/100mg THC | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Minny Grown 250mg CBN Gummies | Gummies | 10pk | 0mg/ea Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $20 | $8/100mg THC | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Looner Gummies - Twilight Blackberry - 50MG THC 250MG CBN | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $21.99 | $8.80/100mg THC | Green Rose Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Minneapolis
See all concentrates prices →Cheapest right now: Cured Resin-IX | Star Spangled Farm | Lemon Diesel x Shishkaberry x C99 Blueberry | 2g | 1 ct at BlooMn cannabis Company — $90 ($45 per gram) · 6 comparable items at 3 stores
Cheapest pre-rolls in Minneapolis
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: TriCross | .3g | 3pk at Sweetleaves — $16 ($1.60 per gram) · 151 comparable items at 13 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TriCross | .3g | 3pk Pre-rolls | 9/10 g · 3-pack | $16 | $1.60/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | FLÖR Fog Dog Dogwalker Preroll 2pk Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $17 | $1.70/g | Holy Smokes Cannabis Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Fog Dog Pre-Roll-IX | FLÖR | Fog Dog | 0.35 g | 2 ct Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $19 | $1.90/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pre-Roll Double Sour Grape - Little Sticks - 5ct Pre-rolls | each · 5-pack | $24 | $4.80/piece | Wildflower Northeast Minneapolis · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BLNCD | THC Infusion | Fuse 5pk | 25mg Pre-rolls | each · 5-pack | $27 | $5.40/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | BLNCD | THC Infusion | Levitate 5pk | THC:50mg CBG:50mg Pre-rolls | each · 5-pack | $36 | $7.20/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | BLNCD | THC Infusion | Fuse10 5pk | 50mg Pre-rolls | each · 5-pack | $36 | $7.20/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Lifted North - Prerolls 5pk - BlueBerry Muffin (I/H) Pre-rolls | each · 5-pack | $45 | $9/piece | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Minneapolis
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Cherry Purgatory | Kief Coated & Infused Joints | 1g at Unanimous Cannabis — $25 ($25 per gram) · 4 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cherry Purgatory | Kief Coated & Infused Joints | 1g Lakeside Cannabis Co · Infused Pre-rolls | each | $25 | $25/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Bubblegum | Kief Coated & Infused Joints | 1g Lakeside Cannabis Co · Infused Pre-rolls | gram | $30 | $30/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CHERRY PURGATORY INFUSED CANNABIS PRE-ROLLS (PACKAGED) Infused Pre-rolls | gram | $30 | $30/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bubblegum | Kief Coated & Infused Joints | 1g Lakeside Cannabis Co · Infused Pre-rolls | each | $30 | $30/g | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Minneapolis flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Minneapolis →Discounted items across Minneapolis menus, newest first.
Best dispensaries in Minneapolis →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.