Cheapest pre-rolls in Minneapolis, MN
Cheapest right now: TriCross | .3g | 3pk at Sweetleaves — $16 ($1.60 per gram)
151 comparable pre-rolls listings at 13 Minneapolis dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TriCross | .3g | 3pk Pre-rolls | 9/10 g · 3-pack | $16 | $1.60/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | FLÖR Fog Dog Dogwalker Preroll 2pk Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $17 | $1.70/g | Holy Smokes Cannabis Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Fog Dog Pre-Roll-IX | FLÖR | Fog Dog | 0.35 g | 2 ct Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $19 | $1.90/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pre-Roll Double Sour Grape - Little Sticks - 5ct Pre-rolls | each · 5-pack | $24 | $4.80/piece | Wildflower Northeast Minneapolis · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BLNCD | THC Infusion | Fuse 5pk | 25mg Pre-rolls | each · 5-pack | $27 | $5.40/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | BLNCD | THC Infusion | Levitate 5pk | THC:50mg CBG:50mg Pre-rolls | each · 5-pack | $36 | $7.20/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | BLNCD | THC Infusion | Fuse10 5pk | 50mg Pre-rolls | each · 5-pack | $36 | $7.20/piece | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Lifted North - Prerolls 5pk - BlueBerry Muffin (I/H) Pre-rolls | each · 5-pack | $45 | $9/piece | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Lifted North - Prerolls 5pk - Pineapple Muffins (I/H) Pre-rolls | each · 5-pack | $45 | $9/piece | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Northpark - 3 pack pre roll - Froot by the Foot Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $35 | $11.67/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Unbound Prerolls - Hawaiian Fanta, 2.5 grams Pre-rolls | each | $32.24 | $12.90/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Frodo Squeeze | 1g | 3pk Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $40 | $13.33/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Gummibears | 1g | 3pk Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $40 | $13.33/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Bumper OG | 1g | 3pk Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $40 | $13.33/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gummibears 1G/3PK Prerolls Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $40.31 | $13.44/g | Flipside - THC + CBD Dispensary and Music Minneapolis · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Gummibears 1G/3PK Prerolls Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $40.31 | $13.44/g | Flipside Cannabis Dispensary and Music Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Grasslandz | Blueberry Muffin | Joint | 1g Grasslandz · Pre-rolls | gram | $13.50 | $13.50/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Orion | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | each · 2-pack | $13.70 | $13.70/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Dizgo Preroll 2 pack - Tricross (.5g each) Pre-rolls | each · 2-pack | $13.70 | $13.70/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Top Gun | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | each · 2-pack | $13.70$1614% off | $13.70/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Blue Dream | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | each · 2-pack | $13.70$1614% off | $13.70/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Medusa | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | each · 2-pack | $13.70$1614% off | $13.70/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Dizgo Preroll 3 Pack - Tricross (.35g each) Pre-rolls | each · 3-pack | $14.50 | $13.81/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Wilfunk | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 25 | Golden Ticket | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 26 | Lemon Pastries | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 27 | Purple Ice Water | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $35 | $14/g | Cali Cannabis Dispensary Uptown Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 28 | Pre-Rolls REM -IX | Unbound | Ruby Slippers | 0.5 g | 5 ct Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $36 | $14.40/g | BlooMn cannabis Company Minneapolis · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Grasslandz | Blueberry Muffin | Joint | 1g Grasslandz · Pre-rolls | each | $14.51$1819% off | $14.51/g | Unanimous Cannabis Minneapolis · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | White Meridian - Big Stick - Mr. Birch - 1g - 1ct Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 31 | Redwood County Weed Managemen Cap Junky Pre-Roll 1 G Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Dinky Dope Dispensary Minneapolis · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 32 | Double Sour Grape - Big Stick - Mr. Birch - 1g - 1ct Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 33 | Orion | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | gram · 2-pack | $15 | $15/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Platinum Jesus - Big Stick - Mr. Birch -1g - 1ct Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 35 | Gush Kush - Big Stick - Mr. Birch - 1G - 1 CT Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 36 | Johnny Diamonds - Big Stick - Mr. Birch -1g - 1ct Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 37 | Verist Fields - Big Stick - Uptown Tart Pre-rolls | each | $15 | $15/piece | Legacy Cannabis Dispensary Minneapolis · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | TriCross | .5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $15 | $15/g | Sweetleaves Minneapolis · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Sour Luxxe - 1g PreRoll Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 40 | Mimosa Ice - Big Stick - Mr. Birch - 1g - 1ct Pre-rolls | each | $15 | $15/g | Verist Fields Minneapolis · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
How Minneapolis pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Minneapolis price: $17 per gram (middle of $13.70–$34.20). That works out to about $59.50 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Minneapolis publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Minneapolis price data: cheapest weed in Minneapolis, cheap ounces, Minneapolis flower price index, Minneapolis deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.