Cheapest weed in Moorhead, MN
244 Moorhead menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in Moorhead
See all flower prices →Cheapest right now: NF1- 28g at Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary — $275 ($9.82 per gram) · 52 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NF1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Gary Payton- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Gary Payton- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | NF1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Wiishkobi Mashkiki- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $300 | $10.71/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Wiishkobi Mashkiki- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Moorhead
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Falling Knife Grape Vape Soda at Unwind Dispensary — $6 ($6 per cartridge) · 12 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Falling Knife Grape Vape Soda Vape Pens | each | $6 | $6/piece | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Hella Honeydew- .5 G Native Cuts · Vape Pens | 1/2 g | $40 | $80/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Hella Honeydew- .5 G Native Cuts · Vape Pens | 1/2 g | $40 | $80/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Moorhead
See all edibles prices →Cheapest right now: Minny Grown 250mg CBN Gummies | Gummies | 10pk | 0mg/ea at Unwind Dispensary — $15 ($6 per 100mg of THC) · 26 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Minny Grown 250mg CBN Gummies | Gummies | 10pk | 0mg/ea Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $15 | $6/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Looner Gummies - Twilight Blackberry - 50MG THC 250MG CBN | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $18 | $7.20/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Minny Grown 50mg Gummy Bar: Caramel Apple Alien Abduction | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | 1:1 THC:CBD Gummies | 50mg | 10ct | 5mg/ea Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | 1:1 THC:CBG Gummies | 50mg | 10ct | 5mg/ea Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gigli Mixed Fruit THC Gummies 50mg Edibles | each · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Minny Grown - 50mg THC Yummy Gummy Bar - Berry Bliss | Gummies | 10pk | 5mg Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gigli Peach THC Gummies 50mg Edibles | each · 50mg THC | $15 | $30/100mg THC | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Moorhead
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: RAW - Three Tree Triple Pre-Roll Case at Unwind Dispensary — $3 ($3 per piece) · 23 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RAW - Three Tree Triple Pre-Roll Case Pre-rolls | each | $3 | $3/piece | Unwind Dispensary Moorhead · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Buttery Nuttery Blintz- 1.0 G Native Cuts · Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | MAC 1- 1.0 G Native Cuts · Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | MAC 1- 1.0 G Native Cuts · Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Buttery Nuttery Blintz- 1.0 G Native Cuts · Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Trilla Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Trilla Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Vortex- 1g Waabigwan Mashkiki · Pre-rolls | gram | $13 | $13/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Moorhead flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Moorhead →Discounted items across Moorhead menus, newest first.
Best dispensaries in Moorhead →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.