Cheapest flower in Moorhead, MN
Cheapest right now: NF1- 28g at Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary — $275 ($9.82 per gram)
52 comparable flower listings at 2 Moorhead dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NF1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Gary Payton- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Gary Payton- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | NF1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $275 | $9.82/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Wiishkobi Mashkiki- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $300 | $10.71/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Wiishkobi Mashkiki- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Buttery Nuttery Blintz- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Mac-1 - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Buttery Nuttery Blintz- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Mac-1 - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Popcorn- Gary Payton- 7 G Flower | quarter | $80 | $11.43/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Popcorn- Gary Payton- 7 G Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Popcorn- Cheetah Piss Flower | quarter | $80 | $11.43/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Popcorn- Cheetah Piss Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Cheetah Piss- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Purple Alien Breath - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Jealousy- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | NF1- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | NF1- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Chem Kesey - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Jealousy- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Trilla- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 25 | Gary Payton- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 26 | Gary Payton- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Purple Alien Breath - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 28 | Chem Kesey - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Cheetah Piss- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Trilla- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Popcorn- Jet Fuel Gelato Flower | quarter | $90 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Popcorn- Mandarin Cookies Flower | quarter | $90 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 33 | Popcorn- Mandarin Cookies Flower | quarter | $90 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Popcorn- Jet Fuel Gelato Flower | quarter | $90 | $12.86/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 35 | Glitter Bomb- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | The Herbal Care Moorhead Moorhead · ★ 1.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 36 | Street Viper- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | SOAP- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Skywalker OG Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Mandarin Cookies- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Lemon OG Haze- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Waabigwan Mashkiki - Moorhead Dispensary Moorhead · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Moorhead flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Moorhead price: $12.86 per gram (middle of $10.71–$14.29). That works out to about $45.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Moorhead publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Moorhead price data: cheapest weed in Moorhead, cheap ounces, Moorhead flower price index, Moorhead deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.