Cheapest weed in Welch, MN
164 Welch menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in Welch
See all flower prices →Cheapest right now: Grasslandz - 14g - Tropical Funk (Hybrid) at Island Pezi — $149.63 ($10.69 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grasslandz - 14g - Tropical Funk (Hybrid) Flower | half ounce | $149.63 | $10.69/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grasslandz - 14g - Glue 31 (Hybrid) Flower | half ounce | $149.63 | $10.69/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grasslandz 3.5g - Glue 31 (Indica) Flower | eighth | $53.44 | $15.27/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $53.44 | $15.27/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Island Pezi 3.5g - Dark Rainbow (Indica) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Island Pezi 3.5g - Super Boof (Hybrid) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Island Pezi 3.5g - Zoap (Sativa/Hybrid) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Nebula Moon Rocks 5g - Cotton Candy (Hybrid) Flower | 5 g | $106.88 | $21.38/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Welch
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: The NTVs Tank - Native America Flowy Racerback - X-Large at Island Pezi — $21.38 ($21.38 per cartridge) · 56 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The NTVs Tank - Native America Flowy Racerback - X-Large Vape Pens | each | $21.38 | $21.38/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | GRAV Vape Straw w/Dab Dish Vape Pens | each | $21.38 | $21.38/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | The NTVs Tank - Native America Flowy Racerback - 2X-Large Vape Pens | each | $21.38 | $21.38/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | The NTVs Tank - Native America Flowy Racerback - X-Small Vape Pens | each | $21.38 | $21.38/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The NTVs Tank - Native America Flowy Racerback - Small Vape Pens | each | $21.38 | $21.38/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grasslandz | Sour Apple | Cartridge | 1g Grasslandz · Vape Pens | gram | $48.09 | $48.09/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Grasslandz | Super Lemon Haze | Cartridge | 1g Grasslandz · Vape Pens | gram | $48.09 | $48.09/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Grasslandz | Banana Kush | Cartridge | 1g Grasslandz · Vape Pens | gram | $48.09 | $48.09/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Welch
See all edibles prices →Cheapest right now: Minny Grown 250mg CBG Gummies | Gummies | 10pk | 0mg/ea at Island Pezi — $17.10 ($6.84 per 100mg of THC) · 45 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Minny Grown 250mg CBG Gummies | Gummies | 10pk | 0mg/ea Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $17.10 | $6.84/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Raiden Labs Focus Gummies - Charged Cherry - 50mg THC / 250mg CBG Edibles | each · 250mg THC | $17.10 | $6.84/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Raiden Labs Focus Gummies - Powered Passion Orange Guava - 50mg THC / 250mg CBG Edibles | each · 250mg THC | $17.10 | $6.84/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Raiden Labs Focus Gummies - Static Strawberry - 50mg THC / 250mg CBG Edibles | each · 250mg THC | $17.10 | $6.84/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Carpe Diem Nighttime Sweet Dreams CBD Gummies - 30ct - 25mg CBD / 5mg CBN / 500mg Reishi + 15mg C... Edibles | each · 30-pack · 500mg THC | $42.75 | $8.55/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Jesse Ventura's Body Breakers - Orange Suplex THC Gummies - 400mg THC / 160mg CBG - 16pk Edibles | each · 16-pack · 400mg THC | $42.75 | $10.69/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Jesse Ventura's Body Breakers - Purple Power Bomb THC Gummies - 400mg THC / 160mg CBN - 16pk Edibles | each · 16-pack · 400mg THC | $42.75 | $10.69/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | HolistaPet CBD DOG Treats - Calming Soft Chews - 600mg CBD Edibles | each · 600mg THC | $64.13 | $10.69/100mg THC | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Welch
See all concentrates prices →Cheapest right now: Juju Fruit | Concentrate | 2G at Island Pezi — $85.50 ($42.75 per gram) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Juju Fruit | Concentrate | 2G True Canna · Concentrates | 2 g | $85.50 | $42.75/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Jack Herer | Concentrate | 2G True Canna · Concentrates | 2 g | $85.50 | $42.75/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Premium Diamond Concentrates | 2g Nebula · Concentrates | 2 g | $96.19 | $48.09/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Welch
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Kush Kards Preroll Card at Island Pezi — $7.48 ($7.48 per piece) · 18 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kush Kards Preroll Card Pre-rolls | each | $7.48 | $7.48/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grasslandz | Glue 31 (GG31) | Joint | 1g Grasslandz · Pre-rolls | gram | $12.83 | $12.83/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Humboldt Seed Co - Caribbean Queen 5pk (Sativa) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Humboldt Seed Co - Banana Melt 5pk (Sativa Dominant) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Humboldt Seed Co - California Sour Diesel 5pk (Sativa Dominant) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Humboldt Seed Co - Honey Bear 5pk (Sativa Dominant) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Humboldt Seed Co - Limez 5pk (Hybrid) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Humboldt Seed Co - Orange Creampop 5pk (Sativa Dominant) Pre-rolls | each · 5-pack | $74.81 | $14.96/piece | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Welch
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Cherry Purgatory | Kief Coated & Infused Joints | 1g at Island Pezi — $33.13 ($33.13 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cherry Purgatory | Kief Coated & Infused Joints | 1g Lakeside Cannabis Co · Infused Pre-rolls | gram | $33.13 | $33.13/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Lakeside Canna - Infused Kief Coated Preroll 1g - Forbidden Diesel (Hybrid) Infused Pre-rolls | gram | $33.13 | $33.13/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Welch flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Welch →Discounted items across Welch menus, newest first.
Best dispensaries in Welch →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank flower (8 items at 1 store), concentrates (3 items at 1 store), infused pre-rolls (2 items at 1 store) in Welch — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.