Cheapest flower in Welch, MN
Cheapest right now: Grasslandz - 14g - Tropical Funk (Hybrid) at Island Pezi — $149.63 ($10.69 per gram)
8 comparable flower listings at 1 Welch dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grasslandz - 14g - Tropical Funk (Hybrid) Flower | half ounce | $149.63 | $10.69/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grasslandz - 14g - Glue 31 (Hybrid) Flower | half ounce | $149.63 | $10.69/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grasslandz 3.5g - Glue 31 (Indica) Flower | eighth | $53.44 | $15.27/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grasslandz | Gelato 45 | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $53.44 | $15.27/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Island Pezi 3.5g - Dark Rainbow (Indica) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Island Pezi 3.5g - Super Boof (Hybrid) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Island Pezi 3.5g - Zoap (Sativa/Hybrid) Flower | eighth | $58.78 | $16.79/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Nebula Moon Rocks 5g - Cotton Candy (Hybrid) Flower | 5 g | $106.88 | $21.38/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Welch flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Welch price: $16.03 per gram (middle of $10.69–$18.17). That works out to about $56.11 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Welch publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Welch price data: cheapest weed in Welch, cheap ounces, Welch flower price index, Welch deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.