Cheapest concentrates in Welch, MN
Cheapest right now: Juju Fruit | Concentrate | 2G at Island Pezi — $85.50 ($42.75 per gram)
3 comparable concentrates listings at 1 Welch dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Juju Fruit | Concentrate | 2G True Canna · Concentrates | 2 g | $85.50 | $42.75/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Jack Herer | Concentrate | 2G True Canna · Concentrates | 2 g | $85.50 | $42.75/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Premium Diamond Concentrates | 2g Nebula · Concentrates | 2 g | $96.19 | $48.09/g | Island Pezi Welch · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Welch concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Welch price: $42.75 per gram (middle of $42.75–$47.03). That works out to about $149.63 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Welch publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Welch price data: cheapest weed in Welch, cheap ounces, Welch flower price index, Welch deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.