Cheapest carts & vapes in Diamondhead, MS
Cheapest right now: Sandman | 1g Cart | Effect | BRCC at Diamond Leaf — $20 ($20 per gram)
57 comparable vape pens listings at 1 Diamondhead dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sandman | 1g Cart | Effect | BRCC Vape Pens | each | $20$3033% off | $20/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BRCC | Effect | Chillax | 1g Vape Cart Vape Pens | each | $20$3033% off | $20/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Super Boof Noble Labs · Vape Pens | each | $25 | $25/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ice Cream Cookies | 1G Vape Cart | Best Mood Vape Pens | each | $25$3529% off | $25/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Waui | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | each | $25$5050% off | $25/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 0.5 Vape Disposable - Skywalker OG Sleep Vape Pens | each | $25 | $25/piece | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Galactic Gas | 1g Disposable | BEST MOOD Vape Pens | each | $25$3529% off | $25/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | TANK - Vape - Power Bar x Sour Kush Crème | 1g Vape Cart Vape Pens | each | $25 | $25/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Afghan Kush | Disposable | 0.5g Southern Sky Brands · Vape Pens | each | $15 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | 1g 510 Cart - Gush Mintz Vans Reserve Craft Cannabis Co · Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Purple Martian | 1g Vape Cart | Big River Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | OG Kush | 1g Vape Cart | Bakked Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Pineapple Express Noble Labs · Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | NEW FORMULA* Blueberry | 1g Vape Cart | Blessed GOAT Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Berry Runtz 1g vape Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Grand Daddy Purp | 1g Vape Cart | Wavelength Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | TANK - Big League Bubba Vape Cart 1g Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Vape - Purple Kush 1g -Vape Cart | Noble Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Wavelength | Creme Brulee | 1g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cherry Pie | 1g Vape Cart | Wavelength Vape Pens | each | $30 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | MANGO MELON | 2g Disposable Vape | Di Lama Vape Pens | each | $60 | $30/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Watermelon Woo | 1g Vape Cart | FLAIR Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Watermelon Woo | 1G AIO Vape | FLAIR Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Juicy Blueberry | 1G Disposable | Nerd Bar Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | 1g Vape Cart - Lemon Kush | Southern Sky Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | 1G DISPOSABLE | WATERMELON Z | Best Mood Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Skywalker OG Noble Labs · Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | 1G DISPOSABLE | YELLOW TROPICAL | BEST MOOD Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Acapulco Gold Noble Labs · Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Crisp Grape | 1G Disposable | Nerd Bar Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Ric Flair Woo | 1g Syringe - Watermelon Woo Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Blackberry Kush Noble Labs · Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Grape Soda | 1G Vape Go Cart | Good Day Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | 1G DISPOSABLE | PASSION FRUIT | Best mood Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Noble Labs - Effects Vape Cartridge 1 gr | Calm Noble Labs · Vape Pens | each | $35 | $35/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | BBK x PP 0.5 Gram Resin Vape Cart Vape Pens | each | $20 | $40/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Strawberry Cough Sativa | Liquid THCA Live Res | 1g Cart | Big River Vape Pens | each | $40 | $40/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Super boof | 1g Vape Cart | Southern Sky Vape Pens | each | $40 | $40/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Live Resin Liquid Diamonds 1g Vape Cart - ICE CREAM CAKE Big River Cannabis Company · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Durban Poison Vape Cart - 1g Southern Sky Brands · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Diamond Leaf Diamondhead · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Diamondhead vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Diamondhead price: $35 per gram (middle of $25–$48). That works out to about $122.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Diamondhead publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Diamondhead price data: cheapest weed in Diamondhead, cheap ounces, Diamondhead flower price index, Diamondhead deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.