Cheapest weed in Greenville, MS
346 Greenville menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Greenville
See all flower prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $21 ($3 per gram) · 103 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $21$2825% off | $3/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Kumquat - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Gelato 41 - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $24$3225% off | $3.43/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Pinnacle - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Diamond Ring - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Comatose - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Southern Greenz - Jack Herer - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Greenville
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Big Skunk - Cart at ROOTDOWN — $24 ($24 per gram) · 89 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Big Skunk - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Mango Mintality - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Paradise Petrol - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Peach Panther - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Sorbet Haze - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Banana Cream Cake x Jealousy - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | TANK Lemon Whip Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fire OG | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $27.75$3725% off | $27.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Greenville
See all edibles prices →Cheapest right now: Coastal Crop - Strawberry Kiwi - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk at ROOTDOWN — $48.75 ($4.88 per 100mg of THC) · 90 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Coastal Crop - Strawberry Kiwi - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Chocolate Bar - 1000mg - Milk Chocolate - PB&J MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Coastal Crop - Attack on Tangie - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Coastal Crop - Blueberry Cheesecake - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Coastal Crop - Blueberry Cheesecake - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Coastal Crop - Fruit Punch - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Coastal Crop - HOT SHOTZ - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Coastal Crop - Key Lime Pie - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Greenville
See all concentrates prices →Cheapest right now: Big River - Millenium Crasher - Crumble at ROOTDOWN — $22.50 ($22.50 per gram) · 31 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Honey Farms - Chimera - Shatter Concentrates | gram | $26.25$3525% off | $26.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big River - Aunt Kay's - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Malawi Haze - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Honey Farms - Sour Diesel - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Honey Farms - Northern Lights - Sugar Badder Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | ROOTDOWN x SHC - Purple Pound Cake - Cured Crumble & Terp Sauce Concentrates | gram | $30$6050% off | $30/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Greenville
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 26 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) Pre-rolls | gram | $1$1292% off | $1/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Marmalade - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6$825% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | GDF: Pre-Roll | Guava Kitty | Good Day J's | 1g GOOD DAY FARM · Pre-rolls | gram | $6.75$925% off | $6.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Marmalade - Pre-Roll .7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $24$3225% off | $6.86/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Power Bars | Joints | 1g GOOD DAY FARM · Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Carbon #4 - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Mango Mintality - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Coup d'etat - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Greenville
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: GDF: Infused Pre-Roll | Blueberry Headband | Super J's | 1g at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GDF: Infused Pre-Roll | Blueberry Headband | Super J's | 1g GOOD DAY FARM · Infused Pre-rolls | gram | $1$1593% off | $1/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Indica - James Weed x Chem Cookies | Infused Joint | 1.5g Kaviar MS · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $22.50$3025% off | $15/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | KAVIAR - Pink Ice x LondonChello - Infused Pre-Roll Pack - 0.6g 5pk Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $48.75$6525% off | $16.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | KAVIAR - Pink Sharpiez x Black Runtz - Infused Pre-Roll Pack - 0.6g 5pk Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $48.75$6525% off | $16.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sativa - Forbidden Love x Runtz Starter | Infused Minis | 0.6g each | 5pk Kaviar MS · Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $48.75$6525% off | $16.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Greenville flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Greenville →Discounted items across Greenville menus, newest first.
Best dispensaries in Greenville →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (5 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store) in Greenville — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.