Cheapest flower in Greenville, MS
Cheapest right now: Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $21 ($3 per gram)
103 comparable flower listings at 1 Greenville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $21$2825% off | $3/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Kumquat - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Gelato 41 - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $24$3225% off | $3.43/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Pinnacle - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Diamond Ring - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Comatose - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Southern Greenz - Jack Herer - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Itz Titz - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $28.50$3825% off | $4.07/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Day Farm - Space Station - Flower Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Lazy Susan | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $31.50$4225% off | $4.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rootdown - Violet Fog - Smalls - Flower 7g ROOTDOWN · Flower | quarter | $33.60$4830% off | $4.80/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Delta Bud - Laughing Buddha - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Southern Greenz - Colombia Gold - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Space Mountain - Purple Valley - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Delta Bud - ChocoSkunk - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Good Day Farm - LunaVerse - Popcorn Smalls - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Delta Bud - Mary's Poppin' - Flower Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Big River - Power Flower: Stranger Thingz - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Tokyo Snow | Big Buds | 7g Southern Sky Brands · Flower | quarter | $36.75$4925% off | $5.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Gas Basket | Big Buds | 7g Southern Sky Brands · Flower | quarter | $36.75$4925% off | $5.25/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Big River - Power Flower: Cake Fighter - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Diamond Ring - Platinum Big River Cannabis Company · Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Big River - Power Flower: Diamond Ring - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Big River - Power Flower: Itz Titz - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | ROOTDOWN - Wedding Cake - Popcorn Smalls - Flower Flower | half ounce | $77$11030% off | $5.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | ROOTDOWN - Gorilla Glue #4 (GG4) - Popcorn Smalls - Flower Flower | half ounce | $77$11030% off | $5.50/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Big River - Power Flower: Sticky T.I.T.S - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Viper Crumble | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Big River - Power Flower: OG Marshmallow - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Suite 1620 - Octane Mintz - Flower Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Good Day Farm - Lemon Sportiff - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Big River - Power Flower: Starlight - Flower Flower | quarter | $41.25$5525% off | $5.89/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Black Velvet | Big Buds | 3.5g Southern Sky Brands · Flower | eighth | $21$2825% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Reefer Rainbow | Big Buds | 3.5g Southern Sky Brands · Flower | eighth | $21$2825% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Space Mountain - Biscotti Mintz - Flower Flower | eighth | $21$2825% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | ROOTDOWN - Permanent Chimera - Smalls - Flower Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Rootdown - Cake Crasher - B Buds - Flower 7g ROOTDOWN · Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | ROOTDOWN - Gary Pie - Smalls - Flower Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | ROOTDOWN - Gorilla Glue #4 (GG4) - Smalls - Flower Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | ROOTDOWN Greenville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Greenville flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Greenville price: $6.69 per gram (middle of $4.56–$10.50). That works out to about $23.42 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Greenville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Greenville price data: cheapest weed in Greenville, cheap ounces, Greenville flower price index, Greenville deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.