Cheapest weed in Hernando, MS
764 Hernando menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Hernando
See all flower prices →Cheapest right now: The Sipp | AK-47 Pre-Pack - 21 g at Herbal Alchemy — $84 ($4 per gram) · 354 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Sipp | AK-47 Pre-Pack - 21 g Flower | each | $84$12030% off | $4/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pharm House | Apple Banana Pre-Back - 7 g Flower | each | $29.40$4230% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Apotha | Sharpiez Pre-Pack - 14 g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | New Altitude Farms | Funeral Inferno Pre-Pack - 14 g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Orange Runtz | 14g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Low Key | 14g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $62$7720% off | $4.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | AK-47 | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $31.50$4530% off | $4.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Dream | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $32.20$4630% off | $4.60/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Hernando
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Diablo OG | Cartridge | 1g at Herbal Alchemy — $21 ($21 per gram) · 128 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Diablo OG | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $21$3030% off | $21/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemoncello | Disposable | 2g Vape Pens | each | $44.10$6330% off | $22.05/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Fruit Stand - Strawnana 1g Cartridge Vape Pens | each | $22.40$3230% off | $22.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Fruit Stand - Blue Raspberry 1g Cartridge Vape Pens | each | $22.40$3230% off | $22.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruit Stand - Grape 1g Cartridge Vape Pens | each | $22.40$3230% off | $22.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wavelength | Northern Lights | 1g AIO Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $25.20$3630% off | $25.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Wavelength | Lovely Lychee | 1g Amplitude Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Wavelength: Amplitude 1g Clementine River Remedy · Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Hernando
See all edibles prices →Cheapest right now: Noshy | Mixed Berry Blast Gummies - 3000 mg - 300 Pack at Herbal Alchemy — $66.50 ($2.22 per 100mg of THC) · 282 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Noshy | Mixed Berry Blast Gummies - 3000 mg - 300 Pack Edibles | each · 3000mg THC | $66.50$9530% off | $2.22/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Yonder | Spark | Tangerine Gummies - 1500 mg - 30 Pack Edibles | each · 30-pack · 1500mg THC | $44.80$6430% off | $2.99/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Coastal Roller | Big Wave Beach Comber's Delight Gummies - 1000 mg - 4 Pack Edibles | each · 4-pack · 1000mg THC | $35.70$5130% off | $3.57/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gummies - Coastal Roller - 1000mg - Big Wave MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $35.70$5130% off | $3.57/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chocolate Bar - 1000mg - Confetti Crunch MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $35.70$5130% off | $3.57/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chocolate Bar - 1000mg - Smores MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $35.70$5130% off | $3.57/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Coastal Crop | Sunset Berry RSO Gummies - 1000 mg - 20 Pack Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $37.10$5330% off | $3.71/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Coastal Crop | Tangerine Rum Punch Gummies - 1000 mg - 20 Pack Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $37.10$5330% off | $3.71/100mg THC | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Hernando flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Hernando →Discounted items across Hernando menus, newest first.
Best dispensaries in Hernando →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.