Cheapest flower in Hernando, MS
Cheapest right now: The Sipp | AK-47 Pre-Pack - 21 g at Herbal Alchemy — $84 ($4 per gram)
354 comparable flower listings at 2 Hernando dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Sipp | AK-47 Pre-Pack - 21 g Flower | each | $84$12030% off | $4/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pharm House | Apple Banana Pre-Back - 7 g Flower | each | $29.40$4230% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Apotha | Sharpiez Pre-Pack - 14 g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | New Altitude Farms | Funeral Inferno Pre-Pack - 14 g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Orange Runtz | 14g Flower | each | $58.80$8430% off | $4.20/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Low Key | 14g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $62$7720% off | $4.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | AK-47 | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $31.50$4530% off | $4.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Dream | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $32.20$4630% off | $4.60/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Five Points Farm | Ice Cream Cherry Pie Pre-Pack - 7 g Flower | each | $32.90$4730% off | $4.70/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Low Key | 7g | Stunna Runtz | Myrcene Series Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Kind Life | Cherry Breath Pre-Pack - 14 g Flower | each | $66.50$9530% off | $4.75/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Max Harvest | Granddaddy Purp Pre-Pack - 14 g Flower | each | $66.50$9530% off | $4.75/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Shake Shack | Ground | 14g Flower | each | $66.50$9530% off | $4.75/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Delta Bud | Milk Mustache Pre-Pack - 7 g Flower | each | $33.60$4830% off | $4.80/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Viper Crumble | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $33.60$4830% off | $4.80/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Delta Bud | Chocoskunk Pre-Pack - 7 g Flower | each | $33.60$4830% off | $4.80/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Wellcraft | Astronaut Status 24 Pre-Pack - 7 g Flower | each | $33.60$4830% off | $4.80/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | The Sipp | Papaya Cake Pre-Pack - 14 g Flower | each | $68.60$9830% off | $4.90/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Kombucha – Flower – 3.5g The Sipp · Flower | each | $17.50$2530% off | $5/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Kind Life | Bullz Eye #9 Pre-Pack - 7 g Flower | each | $35$5030% off | $5/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Smokey River | Purple Glue - 7 g Flower | each | $35$5030% off | $5/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Home Grown Cannabis | The Toad Pre-Pack - 7 g Flower | each | $35$5030% off | $5/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Low Key | 7g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | quarter | $37$4620% off | $5.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Fiddle Faddle | Big Buds | 7g Flower | each | $37.10$5330% off | $5.30/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | The Sipp | Gushmints Pre-Pack - 7 g Flower | each | $37.80$5430% off | $5.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | New Altitude Farms | Hollywood Kush Cake Pre-Pack - 7 g Flower | each | $37.80$5430% off | $5.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Papaya Cake | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $37.80$5430% off | $5.40/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | WellCraft | 28g | Star Bright Flower | ounce | $152$19020% off | $5.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Bahama Blitz | Big Buds | 7g Southern Sky Brands · Flower | each | $38.50$5530% off | $5.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Southern Sky Brands | Punch Breath Pre-pack - 7 g Flower | each | $38.50$5530% off | $5.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Southern Sky Brands | LA Kush Cake Pre-Pack - 7 g Flower | each | $38.50$5530% off | $5.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | The Sipp | Gabana Pre-Pack - 14 g Flower | each | $77$11030% off | $5.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Megan Fox | Big Buds | 14g The Sipp · Flower | each | $77$11030% off | $5.50/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Magnolia Cannabis Farms | 7g | Nothin But Net Flower | quarter | $39$4920% off | $5.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Good Flower Farms | Gelonaide Pre-Pack - 3.5 g Flower | each | $19.60$2830% off | $5.60/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blue Dream | Big Buds | 3.5g Flower | each | $19.60$2830% off | $5.60/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Southern Sky | 14g | Punch Breath Flower | half ounce | $79$9920% off | $5.64/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Black Water Reserve | 14g | Lemozine Flower | half ounce | $79$9920% off | $5.64/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | atomic belts | Big Buds | 7g Flower | each | $39.90$5730% off | $5.70/g | Herbal Alchemy Hernando · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Home Grown Cannabis | 7g | Nepal | Smalls Flower | quarter | $40$5020% off | $5.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Hernando · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hernando flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hernando price: $7.71 per gram (middle of $5.61–$10.37). That works out to about $26.98 an eighth.
- 98.9% of priced flower listings in Hernando publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hernando price data: cheapest weed in Hernando, cheap ounces, Hernando flower price index, Hernando deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.