Cheapest concentrates in Lucedale, MS
Cheapest right now: Belushi's Farm | Pineapple Sage | 3.5g Moonrocks at Firefly Cannabis — $45.99 ($13.14 per gram)
77 comparable concentrates listings at 2 Lucedale dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Belushi's Farm | Pineapple Sage | 3.5g Moonrocks Concentrates | eighth | $45.99 | $13.14/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Southern Sky Brands | 3.5g | Sunset '98 | Moonrocks Concentrates | eighth | $52 | $14.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Southern Sky Brands | 3.5g | Bubba's Gift | Moonrocks Concentrates | eighth | $52 | $14.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Belushi's Farm | 3.5g | Pineapple Sage | Moonrocks Concentrates | eighth | $56 | $16/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Snow Cap | 2.5g | Cheeseberry x Blueberry Diesel Concentrates | 2.5 g | $41 | $16.40/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Southern Sky | Rasberry Rush | Quad Tinture Concentrates | eighth | $65.99 | $18.85/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1g Full Spectrum Syringe - White Widow MidSouth Extracts · Concentrates | 1.9481 g | $39.99 | $20.53/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Southern Sky Brands | 1g | Belushi Sage OG | Kief Concentrates | gram | $22$3129% off | $22/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | BRCC | RSO Microdose Concentrates | gram | $23.99 | $23.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Southern Sky | RFD | Wedding Cake | Keif Concentrates | gram | $26.99 | $26.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | BRCC | Aunt K | 1g Badder Concentrates | gram | $29.99 | $29.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | BRCC | Stoney Boney love shots Concentrates | gram | $29.99 | $29.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Southern Sky | Mega Mint | Tinture Concentrates | 1.04 g | $31.99 | $30.76/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | BRCC | RSO Syringe Concentrates | gram | $32.99 | $32.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Noble Labs | 3.5g | Le Chron Flame | Cured Resin Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Noble Labs | 3.5g | Lemon Headz Cured Resin Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Skunk Worx | 3.5g | Chem Dawg | Cured Resin Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Skunk Worx | 3.5g | Peace Maker | Cured Resin Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Honey Farm | 1g | Sgt Whallon | Shatter Concentrates | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Honey Farm | 1g | Chimera | Shatter Concentrates | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Holy Socks | 3g Concentrates | 3 g | $105 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 1g Full Spec Syringe - I-65 MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $37.37 | $37.37/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | 1g Full Spec Syringe - Lemon Tree MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $39.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Lions Paw | Powdered Sugar | Bubble Hash Concentrates | gram | $39.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Southern Sky | Ric Flair | Watermelon Woooo Syringe Concentrates | gram | $39.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | 1g Full Spectrum Syringe - Kush Mints MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $39.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Sundae Best | Solventless | Extract Oils | 1g Concentrates | gram | $39.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Indica Hashish Temple Balls | Ice Water Hash | 1.5g Southern Sky Brands · Concentrates | 1.5 g | $59.99 | $39.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Coastal Crop | 1g | RSO | Dablicator Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Southern Sky | 1g | Berry Scary | Syringe Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Southern Sky | 1g | Fruit Punch | Syringe Concentrates | gram | $41 | $41/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Lions Paw | Gorilla Glue | Honeycomb Wax Concentrates | gram | $41.99 | $41.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Lions Paw | Hippopota-gas | Wax Concentrates | gram | $41.99 | $41.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Lions Paw | Sour Girl | Wax Concentrates | gram | $41.99 | $41.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Big River | 1g | RSO | Syringe Concentrates | gram | $42 | $42/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | SHC | OMG #3 | Live Sugar Concentrates | gram | $43.99 | $43.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | BRCC | Strawberry Cough Live Resin Dab Brush Concentrates | gram | $43.99 | $43.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | BRCC | Wedding Cake live resin | 1g dab brush Concentrates | gram | $43.99 | $43.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Southern Sky | Apple Gator | 1g | Syringe Concentrates | gram | $44.99 | $44.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Noble Labs | 1g | Pink Certz | FSO Syringe Concentrates | gram | $45 | $45/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lucedale concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lucedale price: $44.99 per gram (middle of $23.19–$67). That works out to about $157.47 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Lucedale publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lucedale price data: cheapest weed in Lucedale, cheap ounces, Lucedale flower price index, Lucedale deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.