Cheapest flower in Ocean Springs, MS
Cheapest right now: Good Day Farm - Lemon Cherry Spritz - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $22.50 ($3.21 per gram)
617 comparable flower listings at 6 Ocean Springs dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Lemon Cherry Spritz - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Billy Ocean - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Fiddle Faddle | Big Buds | 7g Flower | quarter | $24.99 | $3.57/g | Firefly Cannabis Ocean Springs · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Heavy Fog #1 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Sorbet Haze - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Planet of the Grapes | Flower 14g Flower | half ounce | $52.50$7530% off | $3.75/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ice Cream Cake| Flower 14g Flower | half ounce | $52.50$7530% off | $3.75/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Skylights | Flower 14g Flower | half ounce | $52.50$7530% off | $3.75/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Blueberry Muffin | Flower 14g Flower | half ounce | $52.50$7530% off | $3.75/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Low Key | 14g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $58$7219% off | $4.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Ocean Springs · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Dipz | Flower 14g Flower | half ounce | $59.50$8530% off | $4.25/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | GDF: Flower | Blueberry Headband | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mockingbird - Blue Menthol - 3.5g (IND HYB) Flower | each | $15$3050% off | $4.29/g | The Magnolia Healing Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blueberry Sugah | T2 Flower 7g Flower | quarter | $31.50$4530% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Sunset Girl | Flower 7g Flower | quarter | $31.50$4530% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lazy Susan | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $31.50$4530% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lazy Susan | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $31.50$4225% off | $4.50/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Skylights | Flower 7g Flower | quarter | $31.50$4530% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Black Ice | Flower 14g Flower | half ounce | $63$9030% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Blue Dream | Flower 14g Flower | half ounce | $63$9030% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Punch Breath | Flower 14g Flower | half ounce | $63$9030% off | $4.50/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Pharm Grown | Zuper Plushers Flower | quarter | $31.99$39.9920% off | $4.57/g | Firefly Cannabis Ocean Springs · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sweet Life | Southern Sherbert Smalls Flower | ounce | $127.99$159.9920% off | $4.57/g | Firefly Cannabis Ocean Springs · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Low Key | 7g | Stunna Runtz | Myrcene Series Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Ocean Springs · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Low Key | 7g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Ocean Springs · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Delta Bud - ChocoSkunk - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Good Day Farm - Kumquat - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Laughing Buddha | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Good Day Farm - LunaVerse - Popcorn Smalls - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Good Day Farm - Gaschata #01 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Animal Mint Cake | Flower 3.5g Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Power Bar | Flower 3.5g Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | OG Kush Breath | Flower 7g Flower | quarter | $35$5030% off | $5/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blue Tooth - Black Label Big River Cannabis Company · Flower | quarter | $35$5030% off | $5/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Megan Fox | Big Buds | 14g The Sipp · Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | Star Buds Medical Marijuana Dispensary Ocean Springs Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pharm Grown| Blueberry Muffins (I/H) | 14g Flower | each | $70 | $5/g | The Islands Dispensary Ocean Springs · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Pharm Grown | 3.5g | Singapore Sling Flower | eighth | $18$2631% off | $5.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Ocean Springs · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Delta Bud - Milk Mustache - Flower Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Ocean Springs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Ocean Springs flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ocean Springs price: $8 per gram (middle of $5.48–$10.86). That works out to about $28 an eighth.
- 99.5% of priced flower listings in Ocean Springs publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ocean Springs price data: cheapest weed in Ocean Springs, cheap ounces, Ocean Springs flower price index, Ocean Springs deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.