Cheapest pre-rolls in Starkville, MS
Cheapest right now: ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram)
77 comparable pre-rolls listings at 2 Starkville dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) Pre-rolls | gram | $1$1292% off | $1/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Apple Banana Bread - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6$825% off | $6/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Heavy Fog - Pre-Roll .7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50$3025% off | $6.43/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Kainga Pre-Rolls | Cap Junky 3.5g [5 pk] Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kainga Pre-Rolls | Super Boof 3.5g [5 pk] Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Guava Kitty - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.75$925% off | $6.75/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Southern Sky - CrunchBerry - Pre-Roll 1g 3pk Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $21$2825% off | $7/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Power Bars | Joints | 1g GOOD DAY FARM · Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Growrite Cannabis Pre-Rolls | Lemon Tree 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $7.50 | $7.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Good Day Farm - Mango Mintality - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Good Day Farm - Coup d'etat - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Good Day Farm - Carbon #4 - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Pre-Roll .7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | ROOTDOWN - Rancid Root - Pre-Roll 0.35g - 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $26.60$3830% off | $7.60/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Kainga Pre-Rolls | Apples & Bananas 3.5g [5 pk] Pre-rolls | eighth · 5-pack | $27.50 | $7.86/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Southern Grown - Indica: Southern Rainbow - Pre-Roll 0.5g - 7pk (mg/g) Pre-rolls | eighth · 7-pack | $28.50$3825% off | $8.14/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | River Remedy - The Sipp: Chineal - Pre-Roll 0.5g - 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $29.25$3925% off | $8.36/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Good Day Farm - Lemon Cherry Spritz - Pre-Roll 0.3g - 5pk Pre-rolls | 1.5 g · 5-pack | $12.75$1725% off | $8.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Ric Flair Drip Hybrid Preroll 1g Ric Flair Drip · Pre-rolls | gram | $9$1225% off | $9/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Southern Sky - Sour Mai Thai - Pre-Roll 0.5g - 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9$1225% off | $9/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Wellcraft Pre-Roll | Snowman 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Best Mood Pre-Rolls | Grandi Guava 3.5g [7 pk] Pre-rolls | eighth · 7-pack | $32.50 | $9.29/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Best Mood Pre-Rolls | Fior De Latte 3.5g [7 pk] Pre-rolls | eighth · 7-pack | $32.50 | $9.29/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | River Remedy - The Sipp: Project 62 - Pre-Roll 0.3g - 10pk Pre-rolls | 3 g · 10-pack | $28.50$3825% off | $9.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Papaya Cake | Joints | 0.7g | 5pk River Remedy · Pre-rolls | eighth · 5-pack | $33.75$4525% off | $9.64/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | River Remedy - The Sipp: Cakemera - Pre-Roll .5g - 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.75$1325% off | $9.75/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Wellcraft Pre-Roll | London Pound Cake 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | The Sipp Pre-Rolls | Pink Runtz 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | The Sipp Pre-Rolls | GG #4 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | The Sipp Pre-Roll | Yea-Y 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | AONE Pre-Rolls | Fruity Gum 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | The Sipp Pre-Roll | Lem OG 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | The Sipp Pre-Roll | Ice Cream Cake 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | The Sipp Pre-Roll | Gelato 41 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | The Sipp Pre-Roll | Chineal 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | The Sipp Pre-Roll | Bobcat 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | AONE Pre-Rolls | Mandarin Cookies 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | The Sipp Pre-Roll | Amarelo 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | AONE Pre-Rolls | Mother's Milk 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $10 | $10/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Starkville pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Starkville price: $10 per gram (middle of $7.50–$12.06). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Starkville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Starkville price data: cheapest weed in Starkville, cheap ounces, Starkville flower price index, Starkville deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.