Cheapest carts & vapes in Starkville, MS
Cheapest right now: Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Lemon Whip Kush - Cart at ROOTDOWN — $24 ($24 per gram)
228 comparable vape pens listings at 3 Starkville dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Lemon Whip Kush - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Blueberry Underground - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Neon Berry - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Mango Mintality - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Paradise Petrol - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big River Vape Cart | Chillax | Full Spectrum 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Fruit Stand Vape Cart | Grape 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fruit Stand Vape Cart | Strawnana 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fruit Stand Vape Cart | Blue Raspberry 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Day Farm - GO Cart: Sativa - Blue Raspberry Smash - Cart Vape Pens | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Good Day Farm - GO Cart: Sativa - Strawberries and Cream - Cart Vape Pens | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Best Mood Disposable Vape | Banana Zelato 2g Disposable Vape Pens | 2 g | $57.50 | $28.75/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Best Mood Disposable Vape | Jack Diesel 2g Disposable Vape Pens | 2 g | $57.50 | $28.75/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Best Mood Disposable Vape | NYC Diesel 2g Disposable Vape Pens | 2 g | $57.50 | $28.75/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | ROOTDOWN - Cakey Kush - Cured Resin 510 Cart Vape Pens | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | ROOTDOWN - Gary & Berries - Cured Resin 510 Cart Vape Pens | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | ROOTDOWN - Strawberry Kush Cake - Cured Resin 510 Cart Vape Pens | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | ROOTDOWN - Rainbow GMO - Cured Resin 510 Cart Vape Pens | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Good Day Farm - Full Spectrum CO2: Vanilla Biscuits - Cart Vape Pens | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | ROOTDOWN - Disposable: Blue Zushi x GEMZ - Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | ROOTDOWN - Disposable: Super Tsunami - Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Good Day Farm - Full Spectrum CO2: Double Dream - Cart Vape Pens | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | ROOTDOWN - Disposable: Rainbow GMO - Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Good Day Farm - Full Spectrum CO2: Futura Haze - Cart Vape Pens | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | ROOTDOWN - Disposable: Sherbcake - Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | ROOTDOWN - Disposable: Cakey Kush - Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Good Day Farm - Full Spectrum CO2: Blueberry Headband - Cart Vape Pens | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mid South Extracts Vape Cart | Garlic & Bananas | Full Spectrum 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Mid South Extracts Vape Cart | Peanut Butter Cookies | Full Spectrum 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Mid South Extracts Vape Cart | Gary Mac | Full Spectrum 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mid South Extracts Vape Cart | Cap Junky | Full Spectrum 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Bakked Vape Cart | Skywalker OG 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Bakked Vape Cart | Do-Si-Do 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Best Mood Vape Cart | Tropsantos 1g Cart Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | ACDC | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | White Widow | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | 1g 510 - Mother's Milk MidSouth Extracts · Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Fire OG | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Diablo OG | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $32.50 | $32.50/g | The Green Standard Dispensary Starkville · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Afghan Kush | Cartridge | 1g Southern Sky Brands · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Starkville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Starkville vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Starkville price: $45 per gram (middle of $31.50–$65). That works out to about $157.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Starkville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Starkville price data: cheapest weed in Starkville, cheap ounces, Starkville flower price index, Starkville deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.