Cheapest pre-rolls in Cape Girardeau, MO
Cheapest right now: Blue Dream PR (2pk or Sgl) at Grass Roots Dispensary — $8 ($8 per gram)
15 comparable pre-rolls listings at 1 Cape Girardeau dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dream PR (2pk or Sgl) Pre-rolls | gram · 2-pack | $8 | $8/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bumper OG | Minis | 0.5g | 3pk Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $14 | $9.33/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bumper OG | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Urban Farm | Emergen-C 1g Preroll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bud Wizard | Bumper OG .5g Prerolls | 5 ct. Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $25 | $10/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | OG Kush Pre-rolls 2x Pre-rolls | 2 g | $21 | $10.50/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Twin Elephant - Gary Payton Pre-rolls 2x Pre-rolls | 2 g | $21 | $10.50/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blume | Ben & Gary's Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $10.80$1210% off | $10.80/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Monsta Farms | E-85 Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $11 | $11/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Monsta Farms | Maui Moose Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $11 | $11/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blume | Falcon Berry Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $11.25$12.5010% off | $11.25/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Blume | Lemon Cherry Gelato Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $11.25$12.5010% off | $11.25/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Blume | Blue Dream Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Blume | Cherry Paloma Pre-roll .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $13.50$1510% off | $13.50/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Urban Farm | Black Cherry Soda HI pre-rolls .5g 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $19 | $19/g | Grass Roots Dispensary Cape Girardeau · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Cape Girardeau pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Cape Girardeau price: $10.80 per gram (middle of $9.60–$12.90). That works out to about $37.80 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Cape Girardeau publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Cape Girardeau price data: cheapest weed in Cape Girardeau, cheap ounces, Cape Girardeau flower price index, Cape Girardeau deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.