Cheapest weed in Billings, MT
1,901 Billings menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Montana city: cheapest weed in Montana
Cheapest flower in Billings
See all flower prices →Cheapest right now: Tier 3 - 3 in the Pink - at Elevated Billings West End — $25 ($3.57 per gram) · 289 comparable items at 15 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Billings
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Cartridge Strawberry Jam .9g #34556 at Natural Wellness Billings — $40 ($4 per gram) · 526 comparable items at 13 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cartridge Strawberry Jam .9g #34556 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cartridge Unicorn Piss .9g #38065 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cartridge Atomic Pop .9g #38080 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cartridge Atomic Pop .9g #37913 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | UB AOTA Distillate Carts Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Uncle Bucks Dispensary & Glass Shop Billings · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cartridge Northern Lights .9g #38066 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cartridge Raspberry Crave .9g #37834 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cartridge Raspberry Crave .9g #38012 Vape Pens | 9/10 g | $40 | $4/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Billings
See all edibles prices →Cheapest right now: Lemon Bar | Baked Goods | 100mg/ea at Elevated Dispensary Billings/Lockwood — $15 ($15 per 100mg of THC) · 202 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Bar | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brownie | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Butterscotch Sugar Free Hard Candy | Mints | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Brownie | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | White Chocolate Cranberry Cookie | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Butterscotch Hard Candy | Mints | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Strawberry Hard Candy | 5pk | 100mg/ea Edibles | each · 5-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cherry Hard Candy | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Billings
See all concentrates prices →Cheapest right now: Orchard - Strawnana Cabana - - .9g at Elevated Billings West End — $46 ($4.60 per gram) · 499 comparable items at 15 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orchard - Strawnana Cabana - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orchard - Lively Lime - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Orchard - Melon Medley - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Orchard - Mixed Berry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Orchard - Orange Slice - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Orchard - Strawnana Cabana - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Orchard - Mixed Berry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Orchard - Mixed Berry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Billings
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Ice Cream Social at Seed of Life Labs | Billings Dispensary — $33 ($3.30 per piece) · 199 comparable items at 13 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Ice Cream Social Pre-rolls | each · 10-pack | $33 | $3.30/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Donny Burger Pre-rolls | each · 10-pack | $33 | $3.30/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Banana Face Pre-rolls | each · 10-pack | $33 | $3.30/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Golden Goat Pre-rolls | each · 10-pack | $33 | $3.30/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pre-Roll (5pk) - Kaula Street Fight Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $4/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pre-Roll (5pk) - Revenge Runtz Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $4/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pre-Roll (5pk) - Cartel Runtz Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $4/piece | Seed of Life Labs | Billings Dispensary Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dogwalkers Pre-Rolls (10pk) - Golden Goat Pre-rolls | each · 10-pack | $40.59 | $4.06/piece | Seed of Life | Main st Billings · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Billings
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Doobs Infused - Dabbacaine at Granite Peak Distributing — $15 ($12 per gram) · 159 comparable items at 14 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Doobs Infused - Dabbacaine Infused Pre-rolls | 1.25 g | $15 | $12/g | Granite Peak Distributing Billings · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Doobs Solventless Infused - Sap Fire Infused Pre-rolls | 1.25 g | $15 | $12/g | Granite Peak Distributing Billings · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Infused Cannarette - Indica - FamLove/FamLove - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Infused Cannarette - Indica - Baby Jokerz - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Infused Cannarette - Indica - FamLove/FamLove - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Infused Cannarette - Indica - Baby Jokerz - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Infused Cannarette - Indica - FamLove/FamLove - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Infused Cannarette - Indica - Baby Jokerz - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Billings flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Billings →Discounted items across Billings menus, newest first.
Best dispensaries in Billings →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.